13-11-2020 do 15-11-2020 / Zamek Książąt Pomorskich - wydarzenie online

41. Pomorskie Spotkania z Diaporamą

41. Pomorskie Spotkania z Diaporamą

Pomorskie Spotkania z Diaporamą to święto wielowymiarowego obrazu zamkniętego pomiędzy pojedynczą fotografią a filmem. W tym roku odbędzie się 41. odsłona imprezy. Historia polskiej diaporamy związana jest z działalnością Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, czyniąc z tej instytucji i miasta swoistą stolicę polskiej diaporamy.

Warunki udziału w konkursie

Konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach:
1) diaporama klasyczna (przenikania niezawierające elementów ruchu),
2) fotokast (dopuszczalny ruch w przenikaniach i dopuszczalne sekwencje filmowe).

Jeden autor mógł przedstawić maksymalnie trzy prace. Konkurs był dostępny dla wszystkich autorów stowarzyszonych i niestowarzyszonych. Zgłoszenia spełniające warunki techniczne i prawne należało przesyłać Wetransferem na adres: dia@zamek.szczecin.pl do 15 października 2020 r.

Uczestnictwo w konkursie było bezpłatne. Szczegóły znajdują się w regulaminie.

Do konkursu 41. Pomorskich Spotkań z Diaporamą przystąpiło 21 artystów z 9 krajów (Holandia, Polska, Australia, RPA, Wielka Brytania, Francja, Belgia, Słowacja, Włochy). W sumie otrzymaliśmy 49 diaporam – najwięcej z Holandii i Australii. Wiele z prac pokazuje piękno przyrody i osobiste pasje autorów. Nie zabrakło również diaporam historycznych oraz nawiązujących do aktualnych tematów “pandemicznych”. 

Pokazy konkursowe 41.Pomorskich Spotkań z Diaporamą planowane są na 13-15 listopada 2020 w formie transmisji online.

Zapraszamy na zamkowy kanał na platformie YouTube: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Transmisja inauguracji 41. Pomorskich Spotkań z Diaporamą  zaplanowana jest na piątek, 13 listopada na godzinę 19:00. Wydarzenie otworzy dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Barbara Igielska. Odbędzie się również specjalny pokaz diaporamy pt. „Trzeci obraz”. Autorką pracy jest Joanna Antosik – Żołądek, która podczas ubiegłorocznego konkursu zdobyła Złoty Medal FIAP, nagrodę finansową Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich i nagrodę Prezesa Okręgu Zachodniopomorskiego Fotografów Przyrody za najlepszą diaporamę o tematyce przyrodniczej.

 

W piątek odbędzie się także zamknięty wirtualny pokaz konkursowych diaporam, podczas którego jurorzy: Małgorzata Dołowska, Dorota Kycia i Cezary Dubiel wybiorą prace, jakie widzowie będą mogli zobaczyć w ścisłym finale przeglądu w sobotę, 14 listopada. Sobotni pokaz finałowy transmitowany będzie od godziny 17:00 (materiał dostępny czasowo).

W niedzielę, 15 listopada o godzinie 14:00 zakończenie wydarzenia. Poznamy wyniki 41.Pomorskich Spotkań z Diaporamą, zobaczymy także pokaz prac nagrodzonych w tegorocznym konkursie.

Pomorskie Spotkania z Diaporamą są konkursem organizowanym przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie według zasad Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) nr 2020/526 oraz Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej nr 293/2020.

 

 


Regulamin 41. POMORSKICH SPOTKAŃ Z DIAPORAMĄ – pobierz (PDF)
Karta zgłoszenia – 41. POMORSKIE SPOTKANIA Z DIAPORAMĄ – pobierz (docx)

41- th POMERANIAN MEETINGS with DIAPORAMA – regulations – download (PDF)
41- th POMERANIAN MEETINGS with DIAPORAMA – registration – download (xls)

Patronat Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej – pobierz (PDF)

Miejsce

wydarzenie online

Bilety