01-06-2019 - 02-06-2019 / GODZ.10:00 - 14:00 / Kino Zamek

Bajkowy Dzień Dziecka w Kinie Zamek

Bajkowy Dzień Dziecka kinie Zamek to Przegląd filmów dla dzieci i młodzieży oraz Perły Polskiej Animacji

Program

 

1.06.2019 (sobota)

godz. 10.00                Nowe Przygody Basi 2

film od 4 lat

Przygody Basi ponownie na dużym ekranie. Kontynuacja przygód rezolutnej 5-latki, znanej wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

W nowym zestawie pokazane będą odcinki: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze” „Basia i telewizor”, „Basia i gotowanie”.

2019, Polska, 45 min

Reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz

 

godz. 11.00                Wielka podróż Cyrkielki

film od 4 lat

Cyrkielek to mała elfka, która uwielbia wielkie przygody. Ubiera się w czerwoną sukienkę w czarne kropki.  Nie lubi nosić butów i śpi w pudełku od zapałek.  Czarne włosy sterczą jej jak małe cyrkielki. A jej najlepsi przyjaciele to małe myszki.

Cyrkielek poznaje czekoladową księżniczkę Koko oraz małego nosorożca, który wcale nie chce być mały. To początek nowej, wielkiej przygody. Teraz Cyrkielka oraz myszki wyruszą do Afryki aby pomóc Koko i nosorożcowi odnaleźć ojczyznę. Ta podróż nauczy ją, że odpowiedzialność za innych to nie zawsze bułka z masłem. Lub z serem.

Czy na drzewach rosną czekoladki? Czy w Afryce jest dość sera dla myszy? Czy mały nosorożec odnajdzie swoją mamę? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w kinie.

2018, Dania, 62 min

Reżyseria: Jannik Hastrup

 

godz. 12.15                Smoki, Rycerze i Księżniczki. Perły Polskiej Animacji

Jak na Zamek Książęcy przystało kino zamkowe zaprasza na niezwykłą podróż w czasie, przestrzeni i wyobraźni do krainy smoków, rycerzy i księżniczek.

Dzieci będą miały okazję poznać klasyczne polskie animacje, które pamiętają jeszcze ich babcie i dziadkowie. Misternie odrestaurowane bajki pozwolą na prawdziwą przygodę we wspaniałym bajkowym świecie. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć je na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z bohaterami minionej epoki.

Zapraszamy na animacje „Za króla krakusa”, „Pieśń o korsarzu Palemonie”, „O pięknej Parysadzie”, „Smok Barnaba”, „Przygody rycerza Szaławiły”

 

godz. 13.30                Hej Sokoły

film od 7 lat

Co roku u południowych wybrzeży Islandii odbywa się największy turniej piłkarski dla dzieci. W tym roku o mistrzowski puchar rywalizuje także dziesięcioletni Jon wraz ze swoim zespołem.

Jak się okazuje, chłopiec będzie musiał dorosnąć szybciej, niż się spodziewał, zarówno na boisku jak i poza nim.

2018, Islandia, 97 min,

ReżyseriaŁ Bragi Thor Hinriksson

 

godz. 15.30                Jestem William

film od 9 lat

William uważa się za pechowca, a życie cały czas stawia przed nim wyzwania. Chłopiec musi się przekonać, że ma w sobie siłę i spryt, a los podsyła wskazówki, jak wyjść z opresji.

2017, Dania, 86 min,

Reżyseria Jonas Elmer

 

godz. 17.15                Kawki na drodze

film od 14 lat

Zima z pewnością nie sprzyja ucieczkom z domu. Kiedy jednak nie ma nic do roboty, każda przygoda jest lepsza niż bezczynność. Mára (Tomáš Mrvík) i Heduš (Jan Uher) wsiadają w skradziony samochód, by odwiedzić dziadka jednego z chłopców. Jadąc w starym audi najpierw popisują się sami przed sobą, a potem chcą zaimponować dziewczynie, którą spotkali przy szosie. Te młodzieńcze wybryki mają miejsce na tle krajobrazów skąpanych we mgle – na łonie natury, którą reżyser Olmo Omerzu wybrał jako świadka chłopięcych przeżyć. “Kawki na drodze” to łotrzykowska opowieść w duchu coming of age, której towarzyszy gatunkowy sztafaż kina drogi. Gdy Márę złapie policja, przypomną o sobie stare prawdy: dorosłym nie należy ufać, a na kumplach zawsze można polegać.

2018, Czechy, Polska, Słowacja, Słowenia

Reżyseria Olmo Omerzu

 

 

2.06.2019 (niedziela)

 

godz. 10.00 i 15.00                Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

Lasse  Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło.

2018, Szwecja, Familijny, 95 min

Reżyseria Josephine Bornebusch

 

godz. 12.00                Na tropie przygody. Perły Polskiej Animacji

Jak na Zamek Książęcy przystało kino zamkowe zaprasza na niezwykłą podróż w czasie, przestrzeni i wyobraźni do zagadek i poszukiwań.

Dzieci będą miały okazję poznać klasyczne polskie animacje, które pamiętają jeszcze ich babcie i dziadkowie. Misternie odrestaurowane bajki, pozwolą na prawdziwą przygodę we wspaniałym bajkowym świecie. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć je na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z bohaterami minionej epoki.

Zapraszamy na animacje: „Mis uszatek”, „Cyrk”, „Dwa Michały”, „Tabu”, „Niezwykła podróż”, Klejnot rodowy”

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 10 zł
Kup online