10-12-2023

Bonnie i Clyde

60. URODZINY KINA ZAMEK

BONNIE I CLYDE

10 grudnia (niedziela), godz. 19:15

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

dramat/gangsterski, USA 1967 (111 min)
Reżyseria Arthur Penn
Obsada: Warren Beatty, Faye Dunaway, Michael J. Pollard, Gene Hackman

Fabuła filmu została oparta na prawdziwych wydarzeniach. Zmieniający paradygmaty klasyk amerykańskiego kina, którego siła rażenia nadal odbija się w filmach sensacyjnych, dziesiątki lat po premierze. Bonnie Parker (Dunaway) jest kelnerką w małym miasteczku. Poznaje Clyde’a Barrowa (Beatty), drobnego przestępcę, tuż po jego wyjściu z więzienia. Wspólnie ruszają w podróż przez pogrążone w kryzysie Południe Stanów Zjednoczonych. Clyde Barrow i Bonnie Parker napadają na banki, zabijają i budzą sympatię — nigdy nie okradają słabych i biednych. Znaczona coraz bardziej krwawo brawurowa droga pary kochanków może mieć tylko jeden koniec. Romantyczny, wielopłaszczyznowy portret wyjętych spod prawa stworzył bezkompromisowy i niepokorny Arthur Penn.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.