08-09-2021, 09-09-2021 / GODZ.17:00 / Kino Zamek

Festiwal Integracja Ty i Ja

Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

8 i 9 września 2021, godz. 17:00
Kino Zamek, seanse bezpłatne

Odbywający się rokrocznie w Koszalinie, Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”, będzie miał także swoją szczecińską odsłonę. Celem Festiwalu jest promowanie idei integracji poprzez sztukę filmową, poruszającą problematykę niepełnosprawności w różnych jej aspektach. W Kinie Zamek zobaczymy sześć produkcji. Będą to filmy krótkometrażowe, dokumentalne i fabularne.

Wszystkie seanse w ramach festiwalu Integracja Ty i Ja są z audiodeskrypcją.

 


8 września (środa), godz. 17:00
ONDYNA

 • fabularny, Polska 2019 (40 min)
 • Reżyseria Tomasz Śliwiński
 • Obsada: Bartosz Bielenia, Magdalena Koleśnik, Judyta Paradzińska

Ondyna to mityczna nimfa wodna, która zakochała się w śmiertelniku. Był niewierny, więc rzuciła na niego klątwę – będzie oddychał tak długo, jak długo będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i umarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba zwana Klątwą Ondyny.
Cezary nadal mieszka z matką i jest zakochany w Emilii, wokalistce rockowej. Skrywa także mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie.


OKO BOGA

 • dokumentalny, Polska 2019 (17 min)
 • Reżyseria Igor Kawecki

Film opowiada o ostatnich mieszkańcach kamienicy na krakowskim Kazimierzu. Przewodnikiem i głównym narratorem jest żyjący na granicy fantazji i rzeczywistości 25-letni Olaf, który w charakterystyczny i subiektywny sposób opowiada o sobie, swojej rodzinie i sąsiadach.


RAJ

 • dokumentalny, Hiszpania 2020 (20 min)

Ojciec i syn przekraczają Morze Śródziemne, kierując się ważną misją: ratowaniem kruchego życia Taha. Zawieszeni między pamięcią o ojczyźnie, którą pozostawili a niepewnością związaną z krajem, w którym zostali przyjęci, oboje uczą się przetrwać w szpitalnej sali.


9 września (czwartek), godz. 17:00
DATEK

 • fabularny, Rosja 2021 (10 min)
 • Reżyseria Tigran Metaks

Po kradzieży portfela główny bohater, kieszonkowiec, dowiaduje się, że jego ofiara ma dziecko z niepełnosprawnością. Decyduje się zwrócić portfel z gotówką, ale jego współpracownicy sprzeciwiają się pomysłowi.


NA KRAWĘDZI

 • dokumentalny, Izrael 2020 (50 min)
 • Reżyseria Rina Papish

Niezwykła historia Avnera, mistrza w skydivingu i base jumpingu. Kiedy miał 28 lat, skoczył z mostu w Kalifornii, spadł na ziemię i został sparaliżowany. Dzięki wzruszającym spotkaniom i niezwykłym zdjęciom, obserwujemy różnicę między jego życiem przed i po wypadku.


SPOJRZENIE

 • fabularny, Korea Południowa 2020 (15 min)
 • Reżyseria Wonjin Kim

Gdy niewidomy żebrak wchodzi do pociągu metra, osiem osób obojętnie odwraca się od niego. Kiedy mężczyzna mija pasażerów, dziecko wskazuje na leżący na podłodze 50-cio dolarowy banknot. Napięcie wzrasta. Wszyscy rzucają się po pieniądze. Po długiej walce banknot zdobywa sprzedawca. Ale potem żebrak wraca…

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, sala Kina Zamek

Bilety

Seanse bezpłatne