01-09-2022 / GODZ.19:00

Hit na zakończenie Zamkowych Nocy Filmowych 2022

HIT NA ZAKOŃCZENIE ZAMKOWYCH NOCY FILMOWYCH 2022

Zamkowy Wieczór Historyczny

1 września (czwartek), godz. 19:00

Dziedziniec Menniczy

Wstęp wolny

Spacer po zamkowych dziedzińcach z przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem. Rozmowa przy filmie archiwalnym “Zamek Szczeciński”, pokaz slajdów.


C’mon C’mon

1 września (czwartek), godz. 21:30

Dziedziniec Menniczy

Wstęp wolny

  • dramat/komedia, USA 2021 (110 min)
  • Reżyseria Mike Mills
  • Obsada: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Woody Norman

Spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który w „C’mon C’mon” zagrał swoją pierwszą od czasów „Jokera” rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film Millsa buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.

Phoenix wciela się w „C’mon C’mon” w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.

Film prezentowany będzie z polskimi i ukraińskimi napisami.

Miejsce

Dziedziniec Menniczy

Bilety