23-05-2023

Lex Drewinski w Kosmosie

LEX DREWINSKI W KOSMOSIE

19 maja (piątek), godz. 19:00
23 maja (wtorek), godz. 19:00

Kino Zamek

Bilety: 10 zł

dokumentalny, Polska 2022 (47 min)
Reżyseria Marek Osajda

Portret filmowy Lexa Drewinskiego.

MAREK OSAJDA O FILMIE: Pomysł realizacji filmu o profesorze Drewinskim zrodził się podczas nagrywania krótkiego materiału wideo przybliżającego jego postać, który powstał na okoliczność wręczenia mu prestiżowej nagrody „Pro Arte” Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, za całokształt twórczości. Jego kandydaturę do nagrody zgłosił wtedy Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, co znacząco wpłynęło na przyszłość naszej produkcji, bo „Lex Drewinski w Kosmosie” został przez Zamek ostatecznie sfinansowany. Podczas tamtego spotkania postać profesora Lexa Drewinskiego bardzo nam się spodobała, ciekawie opowiadał wtedy o swoim życiu i twórczości, znaliśmy jego artystyczne i znaczące dokonania. Pomysł na film wydał nam się bardzo ciekawy, bo droga życiowa i artystyczna Lexa Drewinskiego, była pod wieloma względami bardzo inspirująca i ciekawa. Fragmenty tamtego, nagranego przed dwoma laty, filmiku wykorzystaliśmy także w dokumencie “Lex Drewinski w Kosmosie”, ale niedługo potem przystąpiliśmy do pracy nad dłuższym dokumentem przybliżającym postać tego wybitnego i utytułowanego artysty.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Dzieci
miejsca standardowe 10 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.