25-08-2020 / GODZ.21:30 / Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Młynarski. Piosenka finałowa

Młynarski. Piosenka finałowa

25 sierpnia (wtorek)
Duży Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
godz.21:30
Bilety: 5zł

  • Film dokumentalny, Polska 2017 (90 min),
  • Scenariusz i reżyseria: Alicja Albrecht,
  • obsada: Wojciech Młynarski, Janusz Gajos, Janusz Głowacki, Jerzy Derfel, Janusz Sent, Włodzimierz Korcz.

„Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić” – mówi Wojciech Młynarski.
Stworzył ponad 3500 tysiąca piosenek, portretując ludzi i tworząc Kronikę Polski i Polaków. Jego „W Polskę idziemy”, „Niedziela na głównym”, „Róbmy swoje” czy „Jeszcze w zielone gramy” wciąż pozostają najtrafniejszymi i najdotkliwszymi obrazami Polski. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki. Film jest przede wszystkim ostatnim bardzo osobistym, szczerym wywiadem z bohaterem oraz ponad trzydziestoma wypowiedziami jego najbliższych przyjaciół, m.in.: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, a także rodziny. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury opowieści o Wojtku, zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.


Film wyświetlany będzie w plenerze. W przypadku złych warunków atmosferycznych, zastrzegamy sobie prawo do odwołania seansu.

Wszystkich widzów obowiązuje wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia oraz przestrzeganie regulaminu uczestniczenia w wydarzeniach plenerowych. Oświadczenie dostępne jest zarówno w wersji elektronicznej (poniżej), jak i papierowej (w punkcie kasowym CIKiT).

Oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz (docx)

Regulamin uczestniczenia w wydarzeniach plenerowych – pobierz (PDF)

Zasady obsługi zwiedzających Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – pobierz (PDF)

Regulamin obiektu – pobierz (PDF)

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 5 zł
Kup online