29-04-2022, 30-04-2022, 01-05-2022 / Kino Zamek

Nawet myszy idą do nieba

Nawet myszy idą do nieba (PREMIERA)

29 kwietnia (piątek), godz. 15:00
30 kwietnia (sobota), godz. 17:00
1 maja (niedziela), godz. 16:00

Kino Zamek, bilety 14 i 12 zł

  • animowany, przygodowy, Czechy, Francja, Polska, Słowacja 2021 (80 min)
  • Reżyseria: Jan Bubeniček, Denisa Grimmova

Porywająca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między odwiecznymi wrogami: myszką i lisem, których los niespodziewanie rzuca w wir przygód i zaświaty. Piękny, budzący nadzieję i bardzo ważny film w czasach targanych niepokojem. Tak dla widzów najmłodszych, jak i dla dorosłych.

Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie! Przed bohaterami wyboista droga, podczas której będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka i stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy. Najtrudniejszym zadaniem okazuje się jednak pokonanie własnych lęków i głęboko zakorzenionych uprzedzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć wspólny język? Oto opowieść, która udowadnia, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych!

Film wykonano techniką animacji lalkowej, a ponad połowa lalek użytych przy produkcji, była wyprodukowana w Polsce.

FILM PREZENTOWANY BYŁ NA NAJWAŻNIEJSZYCH FESTIWALACH ANIMACJI NA ŚWIECIE, ZDOBYŁ CZESKIEGO OSCARA I NOMINACJĘ DO FRANCUSKIEGO CEZARA, DLA NAJLEPSZEJ PEŁNOMETRAŻOWEJ ANIMACJI. HOLLYWOOD MOŻE POZAZDROŚCIĆ TAKIEGO FILMU.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 12 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-