/ GODZ.19:30 / Kino Zamek

Szarlatan 

Szarlatan 

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY W KINIE ZAMEK

Sala Kina Zamek (wejście A)

23 marca (wtorek), godz. 19:30

  • Dramat, Czechy, Polska, Słowacja 2020 (118 min)
  • Reżyseria Agnieszka Holland
  • Obsada: Ivan Trojan, Juraj Loj, Josef Trojan

Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem “Szarlatanem”. Debiutujący na zeszłorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Twórczyni nominowanych do Oscara „W ciemności” i „Europy, Europy”, a także “Obywatela Jonesa” i “Pokotu”, gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku. A kreśląc zaskakującą love story, przypomina, jak łatwo miłość może zmienić się we własne przeciwieństwo.

“Szarlatan” to opowieść o Janie Mikolášku, znanym czechosłowackim uzdrowicielu, człowieku który zapragnął okiełznać naturę. Ze swoich umiejętności słynął w całych Czechach, a wśród jego pacjentów byli m.in. angielski król Jerzy VI, prezydent przedwojennej Czechosłowacji Tomas Masaryk, a także komunistyczny premier powojennej Czechosłowacji Antonín Zápotocký, który zapewnił Mikoláškowi polityczną nietykalność. Skończyła się ona wraz ze śmiercią Zápotockýego, kiedy władze zdecydowały się na wtrącenie uzdrowiciela do więzienia. Sława Jana Mikoláška, choć początkowo była błogosławieństwem, z czasem stała się przekleństwem.  CZESKI KANDYDAT DO OSCARA!

UWAGA. Widzów prosimy o zachowanie środków ostrożności:
– obowiązkowe maseczki,
– zachowanie dystansu społecznego,
– dezynfekcja rąk (Zamek zapewnia środki do dezynfekcji).

Regulamin wydarzeń odbywających się w sali Kina Zamek – pobierz (PDF) 
Oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz (docx.) 

Miejsce

sala Kina Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 12 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65. Kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.
  • -

Dodatkowe Informacje

Do sali Kina Zamek może wejść tylko 25 osób.