24-04-2024

Ucieczka z Kina Wolność

KLASYKA FILMU NA 60. URODZINY KINA ZAMEK W SZCZECINIE

UCIECZKA Z KINA WOLNOŚĆ

24 kwietnia (środa), godz. 19:00

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

dramat, Polska 1990 (88 min)
Reżysera Wojciech Marczewski
Obsada: Janusz Gajos, Teresa Marczewska, Zbigniew Zamachowski

Lata 80. XX w. Postaci wyświetlanego w kinie “Wolność” filmu porzucają swoje role i nawiązują kontakt z widzami. Okręgowy cenzor stosuje środek zapobiegawczy: każe wykupić wszystkie seanse, jednak wirus buntu przenosi się na ulice. I wtedy partyjna “góra” nakazuje spalić kopię filmu. Jeden z najbardziej oryginalnych filmów okresu przełomu. Podszyta absurdem, nawiązująca do “Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa i “Purpurowej róży z Kairu” Allena metaforyczna opowieść o końcu opresyjnego ustroju, ale też uniwersalna przypowieść o człowieku, który, choć upadł, próbuje odzyskać godność i wolność.

Prezentacja filmu z okazji 80. urodzin Wojciecha Marczewskiego, jednego z najwybitniejszych twórców w historii polskiego kina.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.