22-06-2023

W moim imieniu

14. LGBT+ FILM FESTIVAL

W MOIM IMIENIU

22 czerwca (czwartek), godz. 19:30

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

dokumentalny, Włochy 2022 (93’)
Reżyseria Nicolò Bassetti
Obsada: Leonardo Arpino, Raffaele Baldo, Andrea Ragno, Nicolò Sproccati

Producentem wykonawczym „W moim imieniu” jest transpłciowy aktor i twórca filmowy Elliot Page. Dokument w reżyserii Nicolò Bassettiego jest inspirowany jego własnym doświadczeniem jako ojca Matteo, transpłciowego syna.

Film opowiada historię czterech transpłciowych mężczyzn – Nica, Leo, Andrei i Rafa – którzy spotkali się w Bolonii po tym, jak każdy z nich zaczął tranzycję. To opowieść o dojrzewaniu i przyjaźni, których nigdy za wiele, szczególnie w queerowym wydaniu.

Elliota ujęła dogłębna analiza rozmaitych odcieni ludzkiej tożsamości: „Nigdy nie widziałem takiego filmu. Fakt, że Bassetti często konsultował się ze swoim trans synem podczas produkcji, jest dla mnie bardzo piękny i myślę, że to osobiste doświadczenie widać w filmie. Jestem zaszczycony, że dołączyłem do filmowej ekipy i nie mogę się doczekać, aż wszyscy to zobaczą”.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.