24-10-2019 / GODZ.17:00 / Akademia Sztuki w Szczecinie

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film” prezentuje

ZFF Pomerania Film prezentuje
–  Szczecin Fim Festival www.szczecinfilmfestival.com

Wydarzenie realizowane w ramach Szczecin Film Festival

 

24.10.2019 (czwartek), godz. 17.00, Akademia Sztuki

 

Jestem z Doumga

Pokaz filmu i spotkanie z jego twórcami.

 

Reż. Małgorzata Frymus, zdjęcia Łukasz Nyks. Producent Łukasz Nyks, koproducent Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film działający w strukturach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

„Jestem z Doumga” to opowieść o człowieku imieniem Amadou Sy, który idzie przez życie z podniesioną głową, dumnie i odpowiedzialnie. Ma wielkie serce, w którym dwie ojczyzny Polska i Senegal zajmują wiele miejsca. Kocha obie tak samo mocno, obie podziwia i ceni. Film pokazuje  Europejczyka i Afrykańczyka w jednym. Jak doskonale harmonizuje w sobie miłość i przywiązanie do obu swoich ojczyzn, nie stawiając którejkolwiek wyżej.

 

 

Portret Suzanne

Pokaz filmu połączony z projekcją innych filmów animowanych Izabeli Plucińskiej oraz spotkaniem z twórcami „Portretu Suzanne”.

Reż. Izabela Plucińska

Fundacja Las Sztuki, Koproducent Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film działający w strukturach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Mały hotel we Francji, a w nim mężczyzna, który głód miłości próbuje zaspokoić jedząc ponad miarę. Tęsknoty za ukochaną Suzanne nie ukoją jednak talerze pełne wędlin, warzyw i owoców. Gdy bohater udaje się do miasta w poszukiwaniu jedzenia, przypadkiem rani swoją lewą stopę, a ta niespodziewanie przekształca się w Suzanne…

Miejsce

Akademia Sztuki w Szczecinie

Bilety

Wstęp wolny