25-07-2021 / GODZ.16:00 / Zamek Książąt Pomorskich

Bossa na Boca

Zamkowe Lato Artystyczne 2021

Bossa na Boca

25 lipca (niedziela), godz.16:00

Duży Dziedziniec, bilety: 10 zł i 5 zł ulgowy

Gorące rytmy samby i liryczne bossa novy to wizytówka zespołu, od lat zafascynowanego kulturą muzyczną Ameryki Południowej, a w szczególności muzyką Brazylii. W repertuarze grupy możemy odnaleźć kompozycje takich klasyków muzyki brazylijskiej jak Tom Jobim, Joao Gilberto, Johnny Alf, Paulo Sergio Valle, Carlos Lyra i wielu innych. Zróżnicowany charakter utworów od szybkich i żywiołowych po melancholijne, liryczne ballady sprawia, że ich odbiór dostarcza wiele przyjemności nawet najbardziej wybrednym słuchaczom.

Bossa na Boca wystąpi w składzie: Leszek Wiszniewski (conga, śpiew), Aleksander Jastrząb (instrumenty klawiszowe), Robert Jarzębski (gitara), Wojciech Górecki (gitara basowa) i Marcin Osiecki (perkusja).

Leszek Wiszniewski – perkusista specjalizujący się w grze na zachodnioafrykańskich bębnach. Od lat propaguje muzykę wywodzącą się z Gwinei, Mali i Burkina Faso. Obecnie współpracuje z grupami Afique Sogue, Bossa na Boca i Serre M’mharry. Gry na bębnach uczył się w Senegalu u boku malijskiego griota Thiacoura Sisokho oraz w Gwinei, gdzie jego nauczycielem był członek Baletu Narodowego tego kraju – Mouctar Toure.

Aleksander Jastrząb – pianista i wielbiciel instrumentów klawiszowych. Działał z wieloma szczecińskimi projektami i muzykami m.in. Szczecin Gospel Choir, Lesja Incognito, Sandra Jakubowiak. Kompozytor i aranżer, fan muzyki jazz-fusion, gospel i soul. Obecnie współpracuje z ukraińską wokalistką Lesją i Teatrem Impro z Krypty.

Robert Jarzębski – gitarzysta i kompozytor. Grał m.in. w Quintecie Marka Kazany, we wspólnym koncercie z Bobbym McFerrinem. Był wieloletnim członkiem zespołu Sklep z Ptasimi Piórami. Jako muzyk współpracował z wieloma teatrami w Polsce. Obecnie gra z zespołami Serre M’mharry, Bossa na Boca, Cafe Jazz Trio i udziela się w kilku spektaklach muzycznych w Teatrze Polskim.

Wojtek Górecki – ceniony gitarzysta basowy i pasjonat wokalistyki. Absolwent Katedry Edukacji Artystycznej oraz Szczecińskiej Akademii Sztuki na wydziale Edukacji Muzycznej. Na co dzień nauczyciel gitary basowej i śpiewu w szkole muzycznej YAMAHA, a także nauczyciel muzyki, zajęć artystycznych i wiedzy o kulturze w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Szczecinie.

Marcin Osiecki – perkusista, nauczyciel w szkole muzycznej w Schwedt. Grał w wielu formacjach o różnych stylistykach muzycznych (od rocka poprzez hip-hop, funky, jazz rock, blues), m.in. w zespołach Free Blues Band, B-Sides, Lesja, Melon Toast Experience. Obecnie zgłębia tajniki afrofolku w grupie Serre M’mharry.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Duży Dziedziniec

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 5 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 5 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.)
  • tel. 91 434 83 65, czynna w godz. 10:00-18:00 (od wtorku do niedzieli)

Dodatkowe Informacje

Bilety: 10 zł i 5 zł ulgowy