22-03-2020 / GODZ.18:00 / Galeria Gotycka (wejście J)

Duet gitarowy – XXIII Wiosenne Koncerty Gitarowe

Informujemy, że w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zgodnie z wytycznymi Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego zostają zawieszone wszystkie wydarzenia odbywające się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie do odwołania. Zamek jest nieczynny dla odwiedzających. Więcej informacji 

 

Duet gitarowy

22 marca (niedziela), godz. 18:00

Galeria Gotycka (wejście J), bilety: 50 zł (normalne), 30 zł (ulgowe)

Koncert odbędzie się w ramach XXIII Wiosennych Koncertów Gitarowych 

Wykonawca:

Woch-Guzik Duo

 

PROGRAM

Ferdinando Carulli (1770-1841) – Serenada A-dur, op.96 (10’)

Manuel de Falla (1876-1946)

 • Danza del Molinero
 • Danza Española from La Vida Breve

Sergio Assad (1952) – Suite One Week In Rio (zadedykowane Woch & Guzik Duo w 2016 r.)

 • Chacara do Ceu on Monday
 • Corcovado on Tuesday
 • MAM on Wednesday
 • Forró de Santa on Thursday
 • Parque Lage on Friday
 • Semente on Saturday
 • Maracanã on Sunday

Egberto Gismonti (1947) – Palhaco

Marco Pereira (1950) – Bate Coxa

Astor Piazzolla

 • Melancolico
 • Triunfal
 • Contratiempo

Isaac Albéniz (1860-1909) – Cordoba

Egberto Gismonti (1947) – 7 Anéis

Anonim – Walc wenezuelski Quiero ser tu sombra

Woch-Guzik Duo – zespół założony w 2011 r. przez Adama Wocha i Roberta Guzika, dwóch gitarzystów, studiujących na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Do ich największych sukcesów można zaliczyć II miejsce na X Europejskim Konkursie Gitarowym „Enrico Mercatali” (Gorizia, Włochy, 2013 r.). W tym samym roku duet został laureatem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego IBLA Grand Prize, co zaowocowało zaproszeniem na tournée koncertowe w Stanach Zjednoczonych (2014 r.), zakończone koncertem w nowojorskiej Carnegie Hall. Zespół spotkał się z uznaniem publiczności i zyskał bardzo dobre recenzje. W 2015 r. duet koncertował na festiwalu Polska Akademia Gitary w Poznaniu – największym wydarzeniu gitarowym w tej części Europy, podczas którego występują najbardziej utalentowani muzycy klasyczni i gwiazdy jazzu. W 2016 r. zespół zadebiutował w Azji cyklem koncertów w Pekinie, co spotkało się z gorącym przyjęciem przez chińską publiczność. Woch & Guzik Duo współpracuje również z najsłynniejszym duetem gitarowym Sergio i Odaira Assada. Współpraca ta zaowocowała napisaniem przez Sergio Assada siedmioczęściowej kompozycji „One Week in Rio” i zadedykowaniem utworu duetowi Woch & Guzik. Światowa premiera miała miejsce w marcu 2017 roku w Warszawie i we Wrocławiu. Premiera utworu dodatkowo została uświetniona koncertem duetu braci Assad.

W 2018 r. Adam Woch i Robert Guzik mieli kolejną trasę po Azji, tym razem z koncertami w Tajlandii i Wietnamie. W tym samym roku otrzymali II miejsce i nagrodę specjalną dla najlepszego duetu na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w ramach 22. edycji Ossola Guitar Festival.

W 2019 r. w DUX – najważniejszej polskiej wytwórni związanej z muzyką poważną, duet wydał swój debiutancki album. Premiera płyty odbyła się w czerwcu 2019 r. w Warszawie.

Współpraca redakcyjna przy XXIII Wiosennych Koncertach Gitarowych:

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Galeria Gotycka (wejście J)

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 50 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 30 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 27 zł
Kup online