16-08-2020 / GODZ.16:00 / Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Koncert – Kobieta ze wszystkich stron świata

Emilia Raiter, Barbara Wilińska – Kobieta ze wszystkich stron świata

16 sierpnia, godz. 16:00
Duży Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
Bilety: 10 zł

Koncert w wykonaniu wybitnych artystek – Emilii Raiter (harfa gotycka i barokowa, śpiew) i Barbary Wilińskiej (śpiew, kankles, daff, suka, dulcymer) – to niezwykła opowieść o kobiecości, która przejawia się w każdym czasie i w każdej przestrzeni. To opowieść o kobiecie, która kocha, rodzi dzieci i zajmuje się nimi, cierpi, rozpacza, tańczy, raduje się, żyje pełnią życia. Wszystkie strony świata będą symbolizowały pieśni słowiańskie, bałkańskie, bizantyjskie i sefardyjskie z tradycji dworskich i wiejskich.

O artystkach
Barbara Wilińska – śpiewaczka, trenerka głosu, multiinstrumentalistka. Zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, polskimi i słowiańskimi pieśniami tradycyjnymi oraz improwizacją głosem. Laureatka m.in. III Festiwalu Piosenki Słowiańskiej w Poznaniu, Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, konkursu „Stara Tradycja”.

Emilia Raiter – harfistka, opowiadaczka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
stypendystka Prezydenta Wrocławia, Prezydenta Miasta Lublin, laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej Nurt Off we Wrocławiu oraz harfowych konkursów międzynarodowych. Wykonuje muzykę dawną, klasyczną, tradycyjną, eksperymentalną. Doskonaliła warsztat wykonawczy pod okiem uznanych harfistów w Polsce i za granicą.


  • Koncerty odbywają się w plenerze, w przypadku złych warunków pogodowych zastrzegamy sobie prawo do odwołania koncertów
  • Wszystkich słuchaczy obowiązuje wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia oraz przestrzeganie regulaminu wydarzeń plenerowych:

Oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz (docx)

Regulamin uczestniczenia w wydarzeniach plenerowych – pobierz (PDF)

Zasady obsługi zwiedzających Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – pobierz (PDF)

Regulamin obiektu – pobierz (PDF)

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Kup online