23-07-2023

Koncert zespołu After ‘Ours

KONCERT ZESPOŁU AFTER ’OURS

23 lipca (niedziela), godz. 20:00

Duży Dziedziniec
Wstęp wolny

Nowozelandzko–polski projekt After ‘Ours to efekt współpracy pianisty i kompozytora Michała Martyniuka oraz perkusisty, gitarzysty i producenta Nicka Williamsa. Kolaboracja obu muzyków to idealne odzwierciedlenie zmieniającej się kultury muzycznej w Nowej Zelandii, która od trzech dekad dynamicznie się rozwija i wspiera artystów tworzących muzykę na pograniczu jazzu, bluesa, soulu, funku, muzyki latynoamerykańskiej, hip-hopu, house’u, boogie i broken beat’u.

Michał Martyniuk, urodził się i wychował w Szczecinie. W wieku 18 lat emigrował do Nowej Zelandii, gdzie ukończył studia o kierunku jazzowym, uzyskując dyplom Jazz Performance na Uniwersytecie w Auckland. Zdobył silną pozycję w branży muzycznej do czego przyczyniły się wyjątkowe podejście do kompozycji oraz sposób wykonywania muzyki na żywo. Ten doświadczony, uznany w kraju oraz na świecie pianista i kompozytor jazzowy ma na swoim koncie wiele muzycznych perełek, a także imponującą dyskografię. Za swój jazzowy album „Nothing to Prove” nominowany został do Nagrody Fryderyk 2019 w kategorii Jazzowy Debiut Roku, a na Antypodach i na świecie miał okazję współpracować i występować na jednej scenie z takimi artystami jak John Patitucci, Randy Brecker, Francisco Mela, Tama Waipara, Lewis McCallum, Naithan Haines oraz grupami muzycznymi Sola Rosa czy Batucada Sound Machine.

Urodzony i wychowany w Auckland Nick Williams od najmłodszych lat otoczony był muzyką. Dorastał wśród ludzi zawodowo związanych z muzyką i radiem. Jako młody chłopak grał z największymi big-bandami w Auckland, w tym grupą Tangent, z którą związany był aż do początku 2000 r.

Obaj muzycy inspirują się bogatą historią jazzu, neo-soulu, elektroniki i muzyki tanecznej. Ich pierwszy album „Odyssey” miał swoją premierę w październiku 2016 r. Jest połączeniem funku, R&B, soulu, hip-hopu oraz jazzu. Praca nad muzyką pochłonęła 5 lat. Całość materiału nagrana została w Auckland. W projekt zaangażowani byli uznani artyści międzynarodowej sceny muzycznej, w tym brytyjscy wokaliści Kevin Mark Trail („The Streets”) i Sharlene Hector („Basement Jaxx”), muzycy tacy jak Nathan Haines i Miguel Fuentes, brytyjski producent Mike Patto („Reel People”) i wielu innych.

Premiera kolejnego albumu „Long Road” zapowiadana jest na 2023 r. Po siedmiu latach od debiutu, twórcy wykorzystują wszystko, czego nauczyli się podczas nagrywania pierwszej płyty. Tym razem jednak wznoszą swoje radosne muzyczne wizje na nowe, wyrafinowane wyżyny. Oprócz muzyków znanych już z „Odyssey” (Kevina Marka Traila i Ange Williams) w drugiej odsłonie After ‘Ours usłyszymy również Louisa Bakera, saksofonistę Jakuba Skowrońskiego, basistę Dana Antunovica, perkusistę Chrisa Baileya oraz brytyjskiego weterana soulu – Omara Lyefooka. Na dziesięciu utworach, które kreślą kurs przez nowozelandzką odmianę brytyjskiego broken beat’u, jazzu, nowoczesnego soulu i blues rocka, znajdzie się coś dla wszystkich, którzy szukają brzmień niebanalnych – w tym połączenia machine funk z żywymi instrumentami.

Podczas koncertu w Szczecinie, artyści zagrają materiał zarówno z pierwszej, jak i nowej płyty. Specjalnie na tę okazję zespół zaprezentuje się w komplecie, jednocząc po raz kolejny artystów z nowozelandzkiej, polskiej i londyńskiej sceny muzycznej. Wystąpią także Kevin Mark Trial oraz Emily Holligan.

Miejsce

Duży Dziedziniec Zamku

Bilety