06-09-2019 - 07-09-2019 / GODZ.22:00 - 22:00 / dziedziniec Zamku

XVII Festiwal Teatrów Niezależnych Pro-Contra – koncerty

Koncerty w Zamku ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych Pro-Contra

6-7.09.2019 (piątek – sobota), godz. 22.00, dziedziniec Zamku, wstęp wolny

 

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych „Pro-Contra” organizowany jest od 2002 roku. Kiedyś bawił komediowo pod nazwą „Goło i Wesoło”. Teraz jest przeglądem różnych form teatralnych (spektakle konkursowe mają różnorodną formę artystyczną). W programie festiwalu są także koncerty i wystawy. Pro-Contra to mieszanka artystyczna i kulturowa – coroczne wydarzenie przyciąga do Szczecina grupy teatralne z różnych części kraju i świata.

Ideą festiwalu są konfrontacje młodzieżowych teatrów niezależnych. Pro-Contra ma na celu rozpowszechnianie offowej sztuki teatralnej, poruszającej zarówno tematykę lekką, jak i poważną, dotyczącą problemów ludzi młodych i świata współczesnego.

Szczegóły nt. wydarzenia (w tym program): http://procontrafestival.com/pl/

 

6 września (piątek)

Koncert zespołu Para.

Para – nowy stan skupienia w muzyce.

Ola Jabłońska – wokal, Kuba Cybula – instrumenty klawiszowe, gitara oraz Piotrek Królikowski instrumenty perkusyjne.

Nowość na polskim rynku muzyki rozrywkowej. Ale już udało się im zdobyć grono wiernych fanów, przyjaciół zespołu oraz niejedną nagrodę na festiwalach i konkursach. Zespół aktywnie koncertuje i stale poszerza repertuar. Swoją twórczość oceniają jako „bezgranicze gatunków muzycznych, odzwierciedlające stan skupienia umysłu”.

Laureaci konkursów: Jarocińskie rytmy młodych, Stage4You w Warszawie, Cudawianki – Lato zaczyna się w Gdyni, Gramy swoje w Platerowie, UNDERGRAMY w Tczewie, Alps Music Challenge, Zimowa Giełda piosenki

Wyróżnienia: Festiwal SPAM w Lublinie, Festiwal Garaże w Szczecinie, Międzynarodowe konfrontacje muzyczne, Grodków.

Finaliści: Start nagranie – Trójka Polskie Radio, Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie, FAMA Festiwal w Świnoujściu, Festiwal Supportów w Krakowie, Festiwal Piosenkarnia, Festiwal SPAM, Festiwal Wschody.

 

7 września (sobota)

Koncert zespołu The Fruitcakes.

Zespół powstał w 2011 roku. Głównym wokalistą jest Kuba Zwolan, grający również na gitarze prowadzącej. Perkusistą jest Lukas Tymański, najstarszy syn Ryszarda „Tymona” Tymańskiego. Na basie gra Przemek Bartoś, który grywał w Tymon & The Transistors, zespole Tymona Tymańskiego. Na gitarze rytmicznej od 2013 roku gra Tomasz Ziętek, mający na koncie również solowy projekt The Ape Man Tales.

Zespół The Fruitcakes jak ryba w wodzie czuje się w brzmieniach rodem z lat 60. Energetyczny rock and roll i psychodelię w stylu The Beatles czy wczesnych Pink Floyd doprawiają obłędnymi harmoniami wokalnymi.  Młoda grupa z Trójmiasta inspiruje się również twórczością współczesnych artystów, takich, jak psychodeliczno-rockowe zespoły Tame Impala i King Gizzard and the Lizard Wizard (oba z Australii) czy chicagowskie Wilco, krążące między rockiem, alt-country a eksperymentami. Na początku kariery The Fruitcakes chętnie odwoływali się do pierwszych polskich rockandrollowców z lat 60. i 70.

 

 

Organizator: Stowarzyszenie Teatralne “nie ma”

Współorganizator: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Miejsce

dziedziniec Zamku

Bilety

Darmowe bilety