20-03-2022 / GODZ.18:00 / Zamek Książąt Pomorskich

Kuropaczewski, Frąckiewicz, Miler. XXIV Wiosenne Koncerty Gitarowe

XXIV Wiosenne Koncerty Gitarowe

Łukasz Kuropaczewski – gitara
Maciej Frąckiewicz – akordeon
Bartłomiej Miler – perkusja

20 marca (niedziela), godz. 18:00

Sala Anny Jagiellonki

Bilety 60 zł
 
PROGRAM KONCERTU:

  • I. Albeniz – Asturias
  • L. Boccherini – Grave i Fandango
  • A. Schnittke – Suita w Dawnym Stylu
  • B. Miler – Le Lotus Pourpre
  • A. Dębicz – Nowy Utwór
  • C. Tavolaro – Milonga
  • T. Gubitsch – Travesuras

Koncert odbędzie się w ramach XXIV Wiosennych Koncertów Gitarowych
 
Łukasz Kuropaczewski – występował w najważniejszych salach koncertowych świata: Royal Festival Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, Sali im. P. Czajkowskiego w Moskwie czy Carnegie Hall w Nowym Jorku. Często występuje jako kameralista, m.in. z Orion String Quartet (USA), Avim Avitalem (Izrael), Chen Reiss (Izrael), Richardem Galliano (Francja). Nagrał sześć płyt, z czego trzy “Polish Music”, “Aqua e Vinho” i “Nocturnal”, otrzymały nominacje do Fryderyków w kategoriach: Najwybitniejszy Album – Muzyka Polska, Najwybitniejszy Album – Muzyka Kameralna, Najwybitniejszy Album – Recital Solowy. Ostatnia płyta – „Adela”, nagrana wraz z pianistą Aleksandrem Dębiczem i kontratenorem Jakubem Józefem Orlińskim – była jedną z najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Kuropaczewski jest też wziętym wykładowcą gitary. Prowadzi kursy i lekcje mistrzowskie podczas wielu europejskich festiwali gitarowych oraz na uniwersytetach w Europie i obu Amerykach. Od 2018 roku jest profesorem w Kunstuniversität w Graz w Austrii.

Na zdjęciu Łukasz Kuropaczewski, gitarzysta.
Łukasz Kuropaczewski. Fot. Melissa Kavanagh

Maciej Frąckiewicz – to zwycięzca jednego z najważniejszych konkursów akordeonowych na świecie – Certamen Internacional de Acordeón „Arrasate Hiria” w Hiszpanii (2012 r.), a także laureat Paszportu Polityki (2013 r.). Artysta zdobył nagrody w wielu międzynarodowych konkursach akordeonowych w Polsce, Niemczech, Słowacji, Włoszech i Hiszpanii. Regularnie występuje jako solista z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych, m.in. z Filharmonią Narodową, NOSPR, Philharmonisches Staatsorchester Mainz, Beethoven Orchester Bonn, Bochumer Symphoniker. W swoim dorobku ma ponad 90 prawykonań, nagrał sześć autorskich płyt (nominowanych do Fryderyków oraz do Opus Klassik).

Na zdjęciu Maciej Frąckiewicz, akordeonista.
Maciej Frąckiewicz. Fot. Anita Wąsik-Płocińska

Bartłomiej Miler – jest artystą praktykującym różne style i obracającym się w kontrastowych dziedzinach muzyki. Multiinstrumentalistą, który wykorzystuje swoje umiejętności gry na klarnecie, klarnecie basowym, fortepianie, perkusji klasycznej i rozrywkowej w różnych eksperymentach i projektach muzycznych, jak również do celów kompozytorskich, akompaniatorskich i dyrygenckich. Jest współzałożycielem zespołu perkusyjnego “Trio BenBen”, który wielokrotnie osiągał znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Laureat konkursów m.in. we Włoszech i Niemczech. Od 2011 roku współpracuje z Poznańską Filharmonią. Występował na koncertach z orkiestrą Adama Sztaby i jako gość specjalny z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus”.

Na zdjęciu Bartłomiej Miler, perkusista.
Bartłomiej Miler. Fot. Judith Chiapparin

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 60 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 60 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 60 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-