30-06-2019 / GODZ.16:00 / Dziedziniec Menniczy

Letnie Koncerty Plenerowe –
Koncert Wokalny

W programie przeboje lekkiej muzyki wokalnej, m.in. pieśni włoskie, rosyjskie romanse, polskie pieśni i piosenki przedwojenne oraz piosenki kompozytorów amerykańskich.

Mirosław Kosiński – baryton

Krzysztof Figiel – fortepian

Mirosław Kosiński  swoją przygodę z operową sceną zaczął jeszcze podczas studiów w Łodzi, gdy nawiązał współpracę z Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym. Ze Szczecinem związany jest na stałe od kwietnia 1979 roku. Był śpiewakiem-solistą Opery na Zamku (dawniej Państwowy Teatr Muzyczny, Opera i Operetka). W maju 1979 roku debiutował w tytułowej roli w operze Karola Kurpińskiego Henryk VI na łowach. Ma w swoim dorobku artystycznym główne partie barytonowe w operach St. Moniuszki, G. Verdiego, G. Pucciniego, G Bizeta i K. Kurpińskiego. Chętnie śpiewa również w operetkach i musicalach (Boccaccio, Zemsta Nietoperza, Baron Cygański). Jest też wykonawcą pieśni od romantyzmu po utwory współczesne. Szczególne miejsce w jego repertuarze zajmują oratoria, msze i kantaty. Występował na estradach i scenach prawie całej Europy oraz w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Dokonał licznych nagrań wokalnych, które ukazały się na kilku płytach kompaktowych. Brał również udział w muzycznych programach telewizyjnych. Mimo przejścia na emeryturę w 2008 roku nadal jest aktywny artystycznie – śpiewa, organizuje i prowadzi koncerty oraz imprezy muzyczne.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Dziedziniec Menniczy

Bilety

Wstęp wolny

W przypadku niepogody – Hol Wschodni (wejście A, parter)
wówczas obowiązują bezpłatne wejściówki
do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) na pół godziny przed koncertem