04-07-2021 / GODZ.12:00 - 14:00 / Zamek Książąt Pomorskich

Pyrzyckie Spotkania z Folklorem

PYRZYCKIE SPOTKANIA Z FOLKLOREM

4 lipca (niedziela), godz.12:00

Duży Dziedziniec, wstęp wolny

Festiwal obchodzi w tym roku swoje 40-lecie. Najbardziej popularna impreza folkowa w regionie będzie miała także swój akcent w szczecińskim Zamku, gdzie wystąpią Mazurski Zespół Pieśni i Tańca „EŁK” i Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”.

Mazurski Zespół Pieśni i Tańca „EŁK” działa od 2001 roku. To zespół wielopokoleniowy, zrzeszający dzieci, młodzież, studentów i seniorów. Działalność artystyczna „EŁKu” ma na celu przywrócenie zapomnianej historii i tradycji Mazur, wraz z muzyką, przyśpiewkami, pieśniami i tańcem. Zespół był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany zarówno w kraju jak i za granicą. m.in. w  Korei, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Maroku, Egipcie. MZPiT „EŁK” jest także od lat organizatorem znaczących wydarzeń kulturalnych, jak np. World Folklore Festival „RAINBOW”.

Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” to działające od 1991 roku stowarzyszenie społeczno-kulturalne. Członkami „Kyczery” są młodzi Łemkowie z różnych miejscowości Dolnego Śląska. Zespół, jako jeden z nielicznych, propaguje folklor łemkowski, prezentując formy tradycyjne jak i stylizowane. Do tej pory dał około 1200 koncertów. Prezentował się na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. w Meksyku, Chinach, Indonezji, Indiach, Peru, Francji, Rosji, Izraelu, Portugalii. Za swoje prezentacje był nagradzany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, czy też Festiwalu „Music World” we włoskim Fivizzano. ŁZPiT „Kyczera” wielokrotnie realizował nagrania dla radia i telewizji, ma także na swoim koncie trzy płyty CD.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Duży Dziedziniec

Bilety