08-08-2021 / GODZ.16:00 / Zamek Książąt Pomorskich

Trio Con Fuoco. 100 lat Piazzolla

Zamkowe Lato Artystyczne 2021

Trio Con Fuoco

„100 lat Piazzolla”
8 sierpnia (niedziela), godz. 16:00
Duży Dziedziniec, bilety 10 zł i 5 zł (ulgowy)

W tym roku przypada setna rocznica urodzin legendarnego kompozytora tanga argentyńskiego, Astora Piazzolli. Z tej okazji zespół uzdolnionych muzyków – Edyta Wolańska (skrzypce), Natalia Wesołowska (wiolonczela) i Oleg Wolański (akordeon), przygotował program z utworami mistrza.

Usłyszymy:
1. Astor Piazzolla – Street Tango
2. Astor Piazzolla – La Muerte del Angel
3. Astor Piazzolla – Oblivion
4. Astor Piazzolla – Libertango
5. Astor Piazzolla – Cztery Pory Roku w Buenos Aires

O artystach:
Edyta Wolańska – skrzypaczka. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie, gdzie obecnie pracuje jako asystent wykładowca. Solistka grupy pierwszych skrzypiec Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz koncertmistrzyni wielu międzynarodowych projektów orkiestrowych. Współpracowała z wieloma wybitnymi instrumentalistami: Shlomo Mintz, Jozsef Lendvay, Jan Stanienda, Tomasz Tomaszewski czy Daniel Stabrawa. Jest laureatką licznych konkursów, m.in. Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej (w latach 1999 do 2001), Makroregionalnych Przesłuchań klas skrzypiec w Elblągu (2008), finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu (2002) oraz „Concorso Musicale Europeo Citta di Filadelfia” we Włoszech.
Natalia Wesołowska – wiolonczelistka. W 2014 roku uzyskała stopień magistra na Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie wiolonczeli dr. hab. Tomasza Szczęsnego. Swoje umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach wiolonczelowych i kameralnych. Brała udział w konkursach krajowych i międzynarodowych. Jako kameralistka i muzyk orkiestrowy występowała w USA (New York: Carnegie Hall i Lincoln Center), Niemczech, Dani, Holandii, Czechach, na Litwie i Ukrainie. W 2015 roku była koordynatorem projektu International Lutosławski Youth Orchestra. Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Szczecina. Od 2017 roku jest członkiem grupy wiolonczel Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Do końca 2018 roku współprowadziła Szczecińską Młodzieżową Orkiestrę Kameralną. Za wybitne osiągnięcia w nauce dwukrotnie otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Oleg Wolański – akordeonista, organista. Z wynikiem celującym ukończył Narodową Akademię Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie (studia magisterskie) oraz podyplomowe studia o specjalizacji instrumentalistyka – akordeon (dyplom z wyróżnieniem) Absolwent studium organistowskiego „Pro Musica Sacra” w Szczecinie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, takich jak XX Festa Internazionale Della Fisarmonica Erbezzo (Grand Prix) oraz XVIII Festival Internazionale Della Fisarmonica „Dolomiti” (Grand Prix). Wykonując partie solowe akordeonu koncertował z wieloma europejskimi zespołami, orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Występował m.in w Teatro Salieri (Legnago), Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie czy Operze na Zamku w Szczecinie. Od 2017 roku prowadzi klasę akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. Doktorant Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 

Edyta Wolańska i Oleg Wolański.
Edyta Wolańska i Oleg Wolański, fot. Sławomir Głowacki

 

Natalia Wesołowska
Natalia Wesołowska, fot. Joanna Dominiak

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Duży Dziedziniec

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 5 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 5 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.)
  • tel. 91 434 83 65, czynna w godz. 10:00-18:00 (od wtorku do niedzieli)

Dodatkowe Informacje

Ze względu na sytuację epidemiczną i ewentualne przedłużenie obostrzeń oraz w razie niepogody, wydarzenie może zostać przesunięte lub odwołane.