08-03-2023

Trio Con Fuoco. Koncert z okazji Dnia Kobiet

TRIO CON FUOCO

8 marca (środa), godz. 19:00
Sala Anny Jagiellonki
Bilety: 30 zł

Edyta Wolańska – skrzypce
Natalia Wesołowska – wiolonczela
Oleg Wolański – akordeon

Program koncertu:
1. Wiktor Gubanow – Walc (solo Akordeon)
2. Astor Piazzolla – La Muerte del Angel (duet skrzypce i akordeon)

Trio skrzypce, wiolonczela i akordeon
3. Astor Piazzolla – Oblivion
4. Astor Piazzolla – Libertango
5. Astor Piazzolla – Cztery Pory Roku w Buenos Aires
6. Johannes Brahms – Taniec węgierski numer 1
7. Carlos Gardel – Por una Cabeza
8. Grigoras Dinicu – A pacsirta
9. Vittorio Monti – Czardasz

Edyta Wolańska – skrzypaczka. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie, gdzie obecnie pracuje jako asystent wykładowca. Może pochwalić się współpracą z wieloma wybitnymi instrumentalistami, takimi jak: Shlomo Mintz, Jozsef Lendvay, Jan Stanienda, Tomasz Tomaszewski czy Daniel Stabrawa.

Laureatka wielu konkursów, m.in Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej (w latach 1999 do 2001 r.), Makroregionalnych Przesłuchań klas skrzypiec w Elblągu (2008 r.). Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu (2002 r.) oraz „Concorso Musicale Europeo Città di Filadelfia” we Włoszech. Solistka grupy pierwszych skrzypiec Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz koncertmistrzyni wielu międzynarodowych projektów orkiestrowych.

Natalia Wesołowska – wiolonczelistka. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 7 lat w klasie Haliny Buszyńskiej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. St. Moniuszki w Jeleniej Górze, którą ukończyła w 2009 r. otrzymując dyplom z wyróżnieniem. W 2014 r. uzyskała stopień magistra na Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie wiolonczeli dr hab. Tomasza Szczęsnego. Swoje umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach wiolonczelowych i kameralnych. Brała udział w konkursach krajowych i międzynarodowych. Jako kameralistka i muzyk orkiestrowy występowała w USA (New York: Carnegie Hall i Lincoln Center), Niemczech, Danii, Holandii, Czechach, na Litwie i Ukrainie. W 2015 r. była koordynatorem projektu International Lutosławski Youth Orchestra.

Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Szczecina, od 2017 r. jest członkiem grupy wiolonczel Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Do końca 2018 r. współprowadziła Szczecińską Młodzieżową Orkiestrę Kameralną. Za wybitne osiągnięcia w nauce dwukrotnie otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Oleg Wolański – akordeonista, organista. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w szkole muzycznej I i II st. w Drohobyczu. Z wynikiem celującym ukończył Narodową Akademię Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie (studia magisterskie) oraz podyplomowe studia o specjalizacji instrumentalistyka – akordeon (dyplom z wyróżnieniem) Absolwent studium organistowskiego „Pro Musica Sacra” w Szczecinie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, takich jak m.in. XX Festa Internazionale Della Fisarmonica Erbezzo (Grand Prix) oraz XVIII Festival Internazionale Della Fisarmonica „Dolomiti” (Grand Prix) Wykonując partie solowe akordeonu koncertował z wieloma europejskimi zespołami, orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi.

Występował m.in. w Teatro Salieri (Legnago), Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie i Operze na Zamku Książąt Pomorskich. Od 2017 r. prowadzi klasę akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. Doktorant Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 30 zł
Kup online