26-03-2021 do 28-03-2021 / wydarzenie online

Woch-Guzik Duo. XXIII Wiosenne Koncerty Gitarowe

Woch-Guzik Duo – duet gitarowy 
26-28 marca – online

Koncert odbędzie się w ramach XXIII Wiosennych Koncertów Gitarowych

W tym roku ze względu na pandemię, Wiosennych Koncertów Gitarowych będzie można słuchać tylko online (bezpłatnie). Każdy z zaplanowanych koncertów będzie dostępny na Facebooku Zamkukanale YouTube  i stronie www.zamek.szczecin.pl. tylko przez trzy dni (od godz. 8:00 w piątek do godz. 22:00 w niedzielę).

 

Nagrania odbyły się w Galerii Gotyckiej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Program koncertu:

Egberto Gismonti (1947) – “Palhaco”
Ferdinando Carulli (1770-1841) – Serenada A-dur, op.96
Isaac Albéniz (1860-1909) – “Cordoba”
Sergio Assad (1952) – Suite “One Week In Rio” (zadedykowane Woch & Guzik Duo w 2016)

  • Parque Lage on Friday
  • Semente on Saturday
  • Maracanã on Sunday

Egberto Gismonti (1947) – “7 Anéis”
Marco Pereira (1950) – “Bate Coxa”
Anonim – Walc Wenezuelski “Quiero ser tu sombra”

 

Woch-Guzik Duo to zespół założony w 2011 r. przez Adama Wocha i Roberta Guzika, dwóch gitarzystów, studiujących na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Do największych sukcesów duetu można zaliczyć II miejsce na X Europejskim Konkursie Gitarowym “Enrico Mercatali” (Gorizia, Włochy, 2013 r.). W tym samym roku duet został laureatem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego IBLA Grand Prize, co zaowocowało zaproszeniem na tournée koncertowe w Stanach Zjednoczonych (2014 r.), zakończone koncertem w nowojorskiej Carnegie Hall. Zespół spotkał się z uznaniem publiczności i zyskał bardzo dobre recenzje. W 2015 r. duet koncertował na festiwalu Polska Akademia Gitary w Poznaniu – największym wydarzeniu gitarowym w tej części Europy, podczas którego występują najbardziej utalentowani muzycy klasyczni i gwiazdy jazzu. W 2016 r. zespół zadebiutował w Azji cyklem koncertów w Pekinie, co spotkało się z gorącym przyjęciem przez chińską publiczność. Woch & Guzik Duo współpracuje również z najsłynniejszym duetem gitarowym Sergio i Odaira Assada. Współpraca ta zaowocowała napisaniem przez Sergio Assada siedmioczęściowej kompozycji “One Week in Rio” i zadedykowaniem utworu duetowi Woch & Guzik. Światowa premiera miała miejsce w marcu 2017 roku w Warszawie i we Wrocławiu. Premiera utworu dodatkowo została uświetniona koncertem duetu braci Assad.

W 2018 r. Adam Woch i Robert Guzik mieli kolejną trasę po Azji, tym razem z koncertami w Tajlandii i Wietnamie. W tym samym roku otrzymali II miejsce i nagrodę specjalną dla najlepszego duetu na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w ramach 22. edycji Ossola Guitar Festival.

W 2019 r. w DUX – najważniejszej polskiej wytwórni związanej z muzyką poważną, duet wydał swój debiutancki album. Premiera płyty odbyła się w czerwcu 2019 r. w Warszawie.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety