20-04-2022 / GODZ.18:00 / Galeria

Daniel Olbrychski w Zamkowym Gwiazdozbiorze

ZAMKOWY GWIAZDOZBIÓR z Danielem Olbrychskim

Zapraszamy na spotkanie z Danielem Olbrychskim – wybitnym aktorem teatralnym i filmowym, przez wielu nazywanym “niekwestionowanym królem polskiego kina”.
 
20 kwietnia (środa), godz. 18:00
Galeria “O” (wejście A)
Bilety 45 zł
Prowadzenie: Konrad Wojtyła
 
Daniel Olbrychski zagrał w blisko 180 filmach kinowych i telewizyjnych. Zdobył uznanie w Polsce i za granicą. Był odtwórcą głównych ról w ekranizacjach największych dzieł polskiej literatury, takich jak “Potop”, “Ziemia Obiecana” czy “Wesele”. Pracował z wybitnymi polskimi reżyserami, między innymi Andrzejem Wajdą, Jerzym Hoffmanem, Krzysztofem Zanussim, Krzysztofem Kieślowskim, a także ze znanymi reżyserami zagranicznymi, np. Volkerem Schlöndorffem czy Claude’m Lelouchem.

Wystąpił w zagranicznych superprodukcjach, m.in. w 2010 roku u boku Angeliny Jolie w filmie “Salt” (rola drugoplanowa). Grał w filmach, które były nominowane do Oscara (np. “Potop”, “Ziemia obiecana”, “Blaszany bębenek”, “Przekątna gońca” czy “Panny z Wilka”), dwie produkcje (“Blaszany bębenek” i “Przekątna gońca”) Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymały. Obecnie występuje na deskach warszawskiego Teatru 6 Piętro.
 
Zamkowy Gwiazdozbiór to cykl spotkań z cenionymi postaciami ze świata polskiej kultury i sztuki (m.in. teatru, filmu, muzyki, tańca, sztuk wizualnych). Słuchacze poznają artystyczne i prywatne biografie gwiazd, drogę ich kariery, zawodowe oraz życiowe wybory. Rozmowy prowadzą znani szczecińscy dziennikarze.

Spotkanie z Danielem Olbrychskim poprowadzi Konrad Wojtyła, dziennikarz, poeta i krytyk literacki.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 45 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 45 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 45 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-