19-12-2021 / GODZ.16:00 / Zamek Książąt Pomorskich

Na styku dwóch epok, czyli między klasztorem a dworem

ZAMKOWE WIECZORY KSIĄŻĘCE PRZY MUZYCE

Na styku dwóch epok, czyli między klasztorem a dworem

19 grudnia (niedziela), godz. 16:00

Sala Anny Jagiellonki, bilety 10 zł

Prowadzenie dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski

Goście: Damian Kacner (harfa celtycka, śpiew) i Paweł Jakub Wojtasiewicz (śpiew).

Gospodarze opowiedzą słuchaczom m.in. o muzyce sakralnej, kulturze dworskiej i instrumentach dawnych. Będzie się można dowiedzieć, co dokładnie zawiera Czerwona księga z Montserrat, czym różni się harfa eolska od celtyckiej i jak brzmiały w średniowieczu wysokie głosy męskie. Na spotkaniu zabrzmi muzyka średniowieczna i renesansowa w wykonaniu Pawła Jakuba Wojtasiewicza (śpiew) i Damiana Kacnera (harfa celtycka, śpiew). Usłyszymy pieśni średniowiecznych pielgrzymów do klasztoru Montserrat w Katalonii ze słynnej „Czerwonej Księgi”,  „Primaverę”  Francesco Landiniego oraz  kolędę „Cicha noc” zaaranżowaną autorsko, specjalnie na zamkowe spotkanie, w stylu renesansowym.

Miejsce

Sala Anny Jagiellonki

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe10 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe10 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe10 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10:00 – 18:00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-