08-10-2021 / GODZ.17:00 / Zamek Książąt Pomorskich

Szczecin. Atlas obecności – spojrzenie finałowe

Szczecin. Atlas obecności – spojrzenie finałowe

8 października (piątek), godz. 17:00

Galeria Przedmiotu, wstęp wolny

O materiale zebranym podczas wystawy opowiadać będzie zespół kuratorski w składzie Jolanta Rybkiewicz, Renata Zdero, Agata Ilnicka, Damian Garecki i Marzena Borkowska. Spotkanie poprowadzi Bogdan Twardochleb.

Tylko do 3 października można zobaczyć w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wystawę Szczecin. Atlas obecności. Zwieńczeniem tej głośnej i chętnie zwiedzanej ekspozycji będzie ostatnie spotkanie w ramach cyklu Miejskie Punkty Widzenia.

Wystawa w oryginalny sposób odnosi się do historii Szczecina od roku 1945. Prezentuje dawne i nowe obrazy miasta, przypomina drogi i wydarzenia prowadzące do Szczecina współczesnego oraz ludzi, którzy je wytyczali i kreowali, główny nacisk kładąc na wspólnotowe i indywidualne doświadczenia mieszkańców.
Zwiedzający mają także okazję podzielić się swoimi wspomnieniami, historiami, wyrazić swoją opinię o mieście. Robią to chętnie, a zebrany w ten sposób materiał stanowi dodatkową wartość wystawy. Będzie też punktem wyjścia do dyskusji w ramach ostatniego, podsumowującego wystawę spotkania z cyklu Miejskie Punkty Widzenia.
– Ta najbardziej wartościowa, czuła i osobista warstwa wystawy stanie się materiałem wspólnej dyskusji, podczas której spróbujemy zrozumieć miasto, jego sposoby doświadczania, sposoby przenikania człowieka i przestrzeni – mówi Agata Ilnicka z zespołu kuratorskiego wystawy. – Poznamy osobiste historie z pamiętników i rodzinne korzenie szczecinian i szczecinianek, a także tych, którzy zdaniem publiczności zostali wytypowani na postacie najbardziej znaczące dla miasta.

 

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Galeria Przedmiotu

Bilety

Darmowe wejściówki do odbioru w kasach Zamku