12-02-2023

Walentynki w Zamku

ZAPOMNIANY JĘZYK KWIATÓW

12 lutego (niedziela), godz. 16:00
Sala Anny Jagiellonki
Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej oraz w kasie (wejście A) godzinę przed spotkaniem
Prowadzenie: dr Jędrzej Wijas

W walentynki, ale i inne świąteczne dni, bliskim, kochanym osobom zwyczajowo ofiarujemy kwiaty. Uważamy je za symbol naszej sympatii i szacunku, lecz wyborem dokonywanym w kwiaciarni kieruje z reguły estetyczny impuls. Sięgamy po kwiat, który uważamy za piękny. A w przeszłości kwiaty miały swoje konkretne znaczenie, ich kompozycje i sposoby ofiarowania układały się w całą gramatykę.

O nieco zapomnianym języku kwiatów na podstawie literatury XIX w. opowie dr Jędrzej Wijas, literaturoznawca, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego i zastępca dyrektora Zamku Książąt Pomorskich. Prezentacji towarzyszyć będą kwiaty, rozkwitające pięknem i znaczeniem.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Przegląd prywatności
Złote logo Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.

Ściśle niezbędne ciasteczka

Niezbędne ciasteczka powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień ciasteczek.

Ciasteczka stron trzecich

Ta strona korzysta z Google Analytics do gromadzenia anonimowych informacji, takich jak liczba odwiedzających i najpopularniejsze podstrony witryny.

Włączenie tego ciasteczka pomaga nam ulepszyć naszą stronę internetową.