13-05-2022, 15-05-2022

Będzie dobrze, Cohen

BĘDZIE DOBRZE, COHEN

13 maja (piątek), godz. 19:00
15 maja (niedziela), godz. 18:00

Sala Kina Zamek, wejście A

Bilety: 35 zł i 30 zł (ulgowe)
 
Występują: Konrad Pawicki, muzycy: Marcin Styborski, Paweł Grzesiuk, Wiktor Szostak
Reżyseria Daniel Jacewicz
Scenariusz Justyna Litkowska
Scenografia i wizualizacje Kinga Dalska
Kierownictwo muzyczne Marcin Styborski
Tłumaczenie piosenek: Justyna Litkowska, Maciej Zembaty, Konrad Pawicki
 
„Będzie dobrze, Cohen” to spotkanie z twórczością wybitnego kanadyjskiego pieśniarza i poety Leonarda Cohena. Twórczością widzianą nieco inaczej – przez pryzmat i doświadczenie aktora Konrada Pawickiego, dla którego piosenki Cohena są sposobem na opowiedzenie jego intymnego świata.

Każdy artysta nosi w sobie bunt. Tworząc – ucieka, tworząc – czemuś się sprzeciwia, tworząc – szuka nowych rzeczywistości odległych od świata, w którym przyszło mu żyć. Z buntu, z niezgody rodzi się sztuka. Twórcy spektaklu, czerpiąc z bogatego źródła piosenek Leonarda Cohena, stworzyli postać dojrzałego mężczyzny, który próbuje przeciwstawić się światu, rusza do boju o lepszą rzeczywistość, ale nie znajduje siły na walkę ani w sztuce, ani w Bogu, ani w miłości do kobiet. Na oczach widzów przechodzi metamorfozę, pokazuje kolejne swoje oblicza, odsłania blizny. Kiedy wszystko zawodzi, pozostaje pytanie: czy to, o co walczył, nie było jedynie utopią i fatamorganą?

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 35 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 30 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 30 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-