25-06-2022 do 26-06-2022

Weekend z kabaretem Hrabi na Zamku

WEEKEND Z KABARETEM HRABI NA ZAMKU

Kultowy kabaret Hrabi wystąpi w czerwcu na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. I to dwa razy! Grupa zaprezentuje dwa różne programy: dla widzów dorosłych – „Wady i Waszki”, a dla dzieci – „Bez Wąsów”.

25-26 czerwca (sobota i niedziela)
Duży Dziedziniec Zamku
Bilety: bilety.zamek.szczecin.pl

Kabaret Hrabi powstał 20 lat temu z inicjatywy Dariusza Kamysa i Joanny Kołaczkowskiej, aktorów kabaretu Potem. Skład ekipy uzupełnili Łukasz Pietsch i Krzysztof Szubzda, którego w 2003 roku zastąpił Tomasz Majer. Grupa zadebiutowała programem „Demo” w 2002 roku. Na swoim koncie ma kilkanaście programów kabaretowych. Niektóre z nich ukazały się jako wydawnictwa płytowe.

Na Dużym Dziedzińcu szczecińskiego Zamku Hrabi wystąpi dwukrotnie: 25 i 26 czerwca (sobota i niedziela). Pierwszego dnia kabaret zaprezentuje program dla widzów dorosłych zatytułowany „Wady i Waszki”, a drugiego dla dzieci – „Bez Wąsów”.


Kabaret Hrabi: Wady i Waszki
25 czerwca (sobota), godz. 20:00
Duży Dziedziniec Zamku
Bilety: 100 zł

Nikt nie jest idealny. Każdy ma jakieś wady. Mniej lub bardziej upierdliwe. Wszystko zależy od tego, po której stronie się jest. MY mamy wady, które dodają nam uroku, czynią nas bardziej interesującymi. Ale ONI mają wady nie do zniesienia. MY nie jesteśmy leniwi, my tylko dostrzegamy, że fajnie jest leżeć na kanapie. To ONI są leniwi. Tak zwyczajnie, w sposób prosty, upierdliwy. Dlatego MY nie mamy wad, MY mamy WASZKI.


Kabaret Hrabi dzieciom: Bez Wąsów
26 czerwca (niedziela), godz. 12:00
Duży Dziedziniec Zamku
Bilety: 35 zł

Przedsięwzięcie, na które kabaret Hrabi musiał znaleźć w sobie nieco więcej zasobów energii niż zwykle. Materia rozśmieszania publiczności dorosłej była kabaretowi znana od wielu lat. Ale rozbawić dzieci – to ogromne wyzwanie. Scenka, piosenka, konferansjer, wejście w interakcję z dziecięcym widzem… Udało się. Powstał program kabaretowy dla dzieci w wieku 6-12 lat, ale również większe dzieci, jak i rodzice mogą w nim znaleźć coś dla siebie. Skoro „Bez Wąsów” – wąsy zatem nie pojawiają się. Spotkać za to można panią od WF-u, rodzinę Skoczków, Januszka, który nie mył uszków, pana, który usiadł na czekoladkach, chrapiącego tatę, tajemniczy sklep z głosami, dziewczynę, która robi straszliwe błędy ortograficzne, chłopca, który marzy o tym, by być ślimakiem oraz nauczyciela języka polskiego – pana Draculę.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 100 zł
Dzieci
miejsca standardowe 35 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

Bilety na program "Wady i Waszki": 100 zł. Bilety na program "Bez Wąsów": 35 zł