14-06-2019 / GODZ.19:00 / Dziedziniec Menniczy

Wieczór kabaretowo-teatralny
Improv Jam

Czas trwania: 3 godziny

Improv Jam to wyjątkowy wieczór kabaretowo-teatralny przygotowany przez Teatr Piwnica przy Krypcie. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć historię improwizowaną w wykonaniu trzech grup: „Pod Pretekstem”, „Impro z Krypty” oraz mistrzów sztuki impro, którzy po raz pierwszy wystąpią jako „Jachimek Dolniak Tremiszewski Quartet”.

Mistrzowie teatru Impro:

Gdynia, Gdańsk i Szczecin. Trzy stoczniowe miasta, z których wywodzi się trzech bohaterów wieczoru:

 – Szymon Jachimek, co wbrew pochodzeniu nie lubi Arki;

– Wojciech Tremiszewski, co wyrastał między legendarnymi falowcami;

– Grzegorz Dolniak, co od lat niesie rozrywkę całemu Zachodniopomorskiemu.

 Cała trójka z doświadczeniami kabaretowymi – Limo i Szarpanina. Grzegorz ostatnio z powodzeniem skierował się w stronę stand-upu, Szymon i Wojtek zajmują się improwizacją oraz teatrem.

 Na oczach widowni stworzą wspólną historię. Być może z udziałem mew i dźwigów. Być może zupełnie nie. Za to bez wątpienia wespną się na szczyty radości, wzruszenia i zwątpienia. A wszystko to okraszą improwizowanymi piosenkami. Na pianinie grać bowiem będzie Kacper Odrobny.

– Szymon Jachimek

 

Wojciech Tremiszewski – improwizator, aktor, konferansjer, scenarzysta. Były członek Kabaretu Limo, obecnie zajmujący się improwizacjami komediowymi w grupach Improskład, W Trzech Osobach i Peleton. Stanowił stałą część obsady programu „I kto to mówi” oraz serialu improwizacyjnego „Spadkobiercy”. Jest również autorem wykonywanego przez siebie monodramu „Adama Mickiewicza liryczny atempt odnalezienia się w branży rozrywkowej”.

Szymon Jachimek – improwizator, aktor, tekściarz, konferansjer, pseudowokalista. Były członek trójmiejskiego Kabaretu Limo, obecnie jest m.in. członkiem grupy improwizacyjnej Improskład i felietonistą portalu trojmiasto.pl. Szymon był również częścią stałej obsady w telewizyjnym programie improwizowanym „I kto to mówi?”. W 2004 roku w Teatrze Wybrzeżak założył jedną z pierwszych grup improwizacji komediowej w naszym kraju.

Grzegorz Dolniak –  szczeciński komik na warszawskiej emigracji. Słoik widywany na co dzień w telewizyjnej Dwójce oraz na antenie TVP Rozrywka, gdzie z powodzeniem prowadzi programy i felietony satyryczne. Od lat związany ze środowiskiem kabaretowym i komediowym. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Komedii SZPAK, aktorem teatru improwizacji Przyjezdni. Los sceniczny rzucił go również w objęcia programu solowego, powszechnie zwanego stand upem.

Pod Pretekstem to szczecińska grupa improwizacyjna, która występuje na rozmaitych scenach od 2012 roku. Swoje pokazy opiera na formach improwizowanych – cała historia jest tworzona na poczekaniu i to widzowie decydują o czasie i miejscu akcji, oraz o tym kogo grają aktorzy. Piłsudski awanturujący się, bo zabrakło „sosu 1000 wysp” na stacji benzynowej? Osioł ze Shreka sprzeczający się z Batmanem na temat wyższości kopytek nad pierogami ruskimi? Donald Trump i Maffashion kupujący vinyle na dniach muzyki elektronicznej w Cekcynie? Proszę bardzo! Ten świat nie ma żadnych granic. Każde przedstawienie jest unikatowe – nie da rady go powtórzyć. Pomysły, reakcje publiczności i wykonanie aktorskie – wszystko to tworzy niesamowity klimat. A Pod Pretekstem intelektualnej sztuki kryje się świetna zabawa!

Impro z Krypty tworzą aktorzy szczecińskich teatrów, m.in.: Adrianna Janowska-Moniuszko, Marta Uszko, Katarzyna Nowak, Adam Kuzycz-Berezowski, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski, Wojciech Sandach, Maciej Sikorski oraz Kacper Odrobny – pianino.

Miejsce

Dziedziniec Menniczy

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 40 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 30 zł
Kup online