12-08-2021 do 14-08-2021 / Zamek Książąt Pomorskich

15. Festiwal Komedii SZPAK

15. Festiwal Komedii SZPAK
Szczecin rządzi!

12-14 sierpnia (czwartek – sobota)
Organizatorzy: Stowarzyszenie Winda Kreatywnych i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

SZPAK to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego widzowie mają okazję poznać propozycje na co dzień niedostępne w mediach czy na deskach teatrów instytucjonalnych. Wspólnym mianownikiem jest szeroko rozumiana komedia, która oprócz wywołania uśmiechu zmusza do refleksji, wzruszeń i wbija szpilkę w absurdy otaczającej nas rzeczywistości. Festiwal obejmuje prezentacje z pogranicza teatru, kabaretu, pantomimy i muzyki. To swoisty kolaż różnych środków wyrazu. Festiwal jest też platformą rozwoju i konfrontacji swoich dzieł z widzem, jurorem i innymi wykonawcami dla młodych, obiecujących zespołów i solistów. W tym roku na scenie SZPAKA pojawią się takie gwiazdy komedii jak Łukasz „Lotek” Lodkowski, Joanna Kołaczkowska oraz kabaret Hrabi.
Bilety na stronie szpak.info.pl/bilety

12 sierpnia (czwartek)
IMPRO Z KRYPTY – wieczór komedii improwizowanej
godz. 19:00, bilety 25 zł
Wieczór szalonych komediowych improwizacji. Spektakl, który powstanie na gorąco, tu i teraz. Dzięki współpracy z widownią artyści stworzą zaskakujące widowisko, którego nie da się powtórzyć. Idąc po raz drugi na Impro z Krypty nie zobaczysz tego samego przedstawienia. Grupę tworzą aktorzy szczecińskich teatrów, m.in. Adrianna Janowska-Moniuszko, Marta Uszko-Tychulska, Katarzyna Nowak, Adam Kuzycz-Berezowski, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski, Wojciech Sandach, Maciej Sikorski, Mateusz Wiśniewski, Kacper Odrobny – pianino.

IMPRO DLA KAŻDEGO! – szczeciński dżem impro
godz. 20:30, wstęp wolny
prowadzenie Paweł Niczewski
Dżem improwizowany, w którym każdy będzie mógł spróbować swoich sił na festiwalowej scenie. Show otwarte dla debiutantów, podczas którego zaprezentowane zostaną gry improwizowane, a ich scenariusz oparty będzie o sugestie publiczności.

13 sierpnia (piątek)
SZCZECIŃSKI OPEN-MIC
godz. 18:00, wstęp wolny
prowadzenie Damian Usewicz
Chcesz spróbować swoich sił i postawić pierwsze kroki na stand-upowej estradzie? To wieczór dla Ciebie! Debiutanci oraz zaprawieni w komediowych bojach komicy sprawdzą na szczecińskiej widowni fragmenty swoich nowych oraz premierowych programów.

ADAM VAN BENDLER w programie stand-up PLACEBO
godz. 19:00, bilety 40 zł
W nowym programie Adama, usłyszymy m.in. o wszystkich pokusach i skutkach pracy komika w polskim show biznesie. Emocjonalna kolejka górska, w której ostatni wagonik złowrogo piszczy, a operator chyba zapomniał, że przejażdżka jeszcze się nie skończyła, zostawiając na górze krzyczących ludzi. Co jest sposobem na karierę i dlaczego nie można zbudować z pieniędzy ściany, chroniącej przed depresją i wieczną pustką? Tego dowiecie się z nowego programu „Placebo” który wjeżdża właśnie na polskie sceny!

LOTEK i RUTEK PREZENTUJĄ
godz. 21:00, bilety 60 zł
Łukasz „Lotek” Lodkowski i Rafał Rutkowski
Prawdziwy hit festiwalowy! Jedyna taka okazja, aby zobaczyć internetowe show Lotka i Rutka na żywo na scenie! Komicy zabiorą nas w podróż po najlepszych fragmentach zrealizowanych dotąd programów, a specjalnie dla SZPAK-owej publiczności pokażą też sceny i skecze, które nie znalazły miejsca w dotychczasowych odcinkach Lotek i Rutek prezentują. Nie możecie tego przegapić, to się już po prostu nigdy nie powtórzy!

14 sierpnia (sobota)
SZCZECIN Z GŁOWĄ! – wycieczka z komedią w tle
godz. 14:00, wstęp wolny
prowadzenie Przemek Głowa, start z Zamku Książąt Pomorskich
Wyjątkowa, komediowa wycieczka z prawdziwym znawcą szczecińskich anegdot Przemkiem Głową! Przemek poprowadzi nas swoją autorską trasą, podczas której zwiedzimy miejsca nieoczywiste i posłuchamy najciekawszych anegdotek z dawnej i współczesnej historii naszego miasta.

KABARET HRABI – szczecińska premiera programu „Ariaci”
godz. 18:00, bilety 100 zł
Wykonawcy: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch, Czesław Jakubiec.
Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci”, będzie można… mieć to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna.
Kabaret Hrabi to esencja purnonsensowego dowcipu, a zarazem jedyny bodaj kabaret, na którego spektaklach zdarzają się przypadki zasłabnięcia ze śmiechu. Niezmiennie bawią odkrywczym spojrzeniem na relacje damsko-męskie, niekonwencjonalnym podejściem do wyzwań codzienności i prezentowaniem sposobów na radzenia sobie z przeciwnościami losu.
Czesław Jakubiec to śpiewak, meloman i komik. Jako śpiewak operowy, obdarzony poczuciem humoru, od lat z powodzeniem łączy dwa światy – muzyczny i komediowy. W widowiskach na pograniczu koncertu i kabaretu, wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwym żartem, a całość – obok solidnej porcji oczyszczającego śmiechu – dostarcza kilku łez wzruszenia.

RECITAL JOANNY KOŁACZKOWSKIEJ
godz. 21:00, bilety 50 zł
muzyka – Łukasz Pietsch
Wyjątkowy recital królowej polskiego kabaretu – Joanny Kołaczkowskiej. Brawurowe kreacje aktorskie, wbijający w fotel wokal i równie zamaszyste dźwięki akompaniującego Łukasza „Lopeza” Pietscha na pewno na długo zapadną w pamięci.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Bilety także do nabycia

  • https://szpak.info.pl/bilety
  • -

Dodatkowe Informacje

Organizatorzy: Stowarzyszenie Winda Kreatywnych i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie