08-10-2022 / GODZ.15:30 - 18:00

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 2022. SZCZECIN I POMERANIA – PODRÓŻ PRZEZ WIEKI Z ZAMKIEM KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE

8 października 2022

Wstęp bezpłatny 

Chcesz się przenieść do dawnego Szczecina albo wsiąść do prawdziwej karety? Poznać tajemnice Gryfitów i ciekawostki z życia codziennego ówczesnych mieszczan? Zapraszamy do Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie na wydarzenia w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Zabierzemy Cię w podróż przez wieki. Poprowadzi Cię zamkowy przewodnik. Będziesz jednym z pierwszych w historii szczecińskiego księstwa zwiedzających zamek z aplikacją mobilną. Z gigantycznych puzzli ułożysz Wielką Mapę Księstwa Pomorskiego Lubinusa i dowiesz się, kim był jej twórca. Kopię tej mapy dostaniesz w prezencie. Poznasz atrakcje Szczecina i Pomeranii.

Czy siedziałeś kiedyś w prawdziwym eksponacie muzealnym? Do karety plauka będziesz mógł wsiąść i zagrać w gry – np. zostać łucznikiem.
W drugiej części dnia otwartego – na spotkaniu ze znanymi historykami poznasz ciekawostki z życia miasta oraz dworu Gryfitów z czasów Paula Friedeborna.

Zapraszamy do Zamku na Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

PROGRAM WYDARZENIA

CZĘŚĆ I: Godz. 15:30- 16:30
SPACER Z PRZEWODNIKIEM PO ZAMKOWYCH DZIEDZIŃCACH
Wstęp wolny, zbiórka przy Wieży Zegarowej na Dużym Dziedzińcu

W programie spacer z przewodnikiem. Prezentacja zamkowej aplikacji oraz karety z interaktywnym ekranem i grami edukacyjnymi. Układanie gigantycznych puzzli dwustronnych z mapami Lubinusa oraz Pomeranii. Prezentacja i wręczenie uczestnikom wydarzenia mapy atrakcji transgranicznego regionu. Prezentacja projektu INT 51: POMERANIA – Atrakcje kulturalne i przyrodnicze. Projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

CZĘŚĆ II Godz. 16:45- 18:00
SPOTKANIE HISTORYCZNE: SZCZECIN I REGION W KRONICE PAULA FRIEDEBORNA. CIEKAWOSTKI Z ŻYCIA WŁADZ I MIESZCZAN
Bezpłatne wejściówki – do pobrania w kasie zamku (w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I, Dziedziniec Menniczy) od godz. 10:00 (w sobotę 8 października).

Spotkanie z historykami z zespołu redaktorów i recenzentów pierwszego polskiego wydania słynnej kroniki Szczecina z 1613 r. Prezentacja projektu INT188 – Klasztor w mieście. Miasto w klasztorze. Projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). 

 

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety