21-04-2023 do 23-04-2023

III Festiwal Wina Pomorza Zachodniego

III FESTIWAL WINA POMORZA ZACHODNIEGO

21 kwietnia 2023 r., piątek w godzinach: 17:00-23:00
22 kwietnia 2023 r., sobota w godzinach 13:00-23:00
23 kwietnia 2023 r., niedziela w godzinach 13:00-19:00
Wstęp bezpłatny

Organizator wydarzenia: Województwo Zachodniopomorskie
Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Winnice Pomorza Zachodniego oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Pierwsza i druga edycja okazały się spektakularnym sukcesem frekwencyjnym – uczestniczyło w nich ponad 10 000 osób z kraju i zagranicy. A już w weekend 21-23 kwietnia 2023 roku na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie po raz trzeci odbędzie się Festiwal Wina Pomorza Zachodniego.

Festiwal ma na celu promowanie produktów regionalnych, rozwój wiedzy na temat winiarstwa i enoturystyki, popularyzację szeroko pojętej kultury wina, w tym szczególnie zachodniopomorskich tradycji winiarskich oraz integrację branży winiarskiej.

Podczas festiwalu będzie można poznać ofertę wytwórców z regionu, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Winnice Pomorza Zachodniego. Ich produkty uzupełnią stoiska regionalnych producentów przekąsek, takich jak rzemieślnicze sery, wędliny, ryby itp. Będzie można skorzystać z degustacji produktów na miejscu oraz kupna na wynos.

Dodatkowo podczas wydarzenia będzie można zdobyć fachową wiedzę dotyczącą szeroko rozumianego winiarstwa i enoturystyki. W programie m.in. wykłady na temat wytwarzania wina czy serwowania go w odpowiednim połączeniu z potrawami.

W piątkowy i sobotni wieczór na festiwalowej scenie odbędą się koncerty.

Na wydarzenie zaprasza Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wstęp na festiwal bezpłatny.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety