17-12-2022

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

PRZEKAZANIE BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU

17 grudnia (sobota), godz. 16:45

Duży Dziedziniec

W najbliższą sobotę (17.12.2022 r.) o godzinie 16:45 na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, organizowana przez Komendę Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP w Szczecinie. Przekazanie będzie jednocześnie podsumowaniem świątecznej gry miejskiej, na którą do Szczecina przyjeżdżają patrole harcerskie z całego terenu Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

W niedzielę o godz. 12:00 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie odbędzie się uroczysta Msza św. z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna akcja prowadzona przez harcerzy i skautów z całego świata. Światło swoją sztafetę rozpoczyna w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, by zagościć na wigilijnych stołach. Rokrocznie harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego odbierają Światło z rąk skautów słowackich, a następnie rozprowadzają je po całej Polsce. Co roku harcerskiej sztafecie przyświeca inne hasło przewodnie. Tegoroczne hasło to: „Światło dla Ciebie”.

WIĘCEJ INFORMACJI

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety