24-07-2021 / GODZ.20:00 / Duży Dziedziniec

Stanisław Soyka – koncert

Koncert Stanisława Soyki

24 lipca 2021 (sobota), godz. 20:00
Duży Dziedziniec
Bilety: 80 zł

Stanisław Soyka wokalista, instrumentalista, kompozytor, jeden z najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej.
Soyka wypracował swój własny język muzyczny, jego styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni, skomponował  także muzykę do wierszy wielu polskich poetów i nie tylko. Komponuje i śpiewa o miłości i o jej braku, o tęsknocie i spełnieniu. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Na zamkowym dziedzińcu artysta wystąpi z zespołem SOYKA KWINTET. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze akustycznej, Marcin Lamch na gitarze basowej, Kuba Soyka na perkusji, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych. SOYKA KWINTET stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje muzyków wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów unikalną moc muzyki improwizowanej.

Podczas koncertu usłyszymy utwory z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”, pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Cz. Miłosza, „Świat” L. Staffa, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.


Regulamin wydarzeń plenerowych na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w reżimie sanitarnym spowodowanym COVID-19.

 

 

 

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 80 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • -
  • -

Dodatkowe Informacje

MIEJSCA NIENUMEROWANE - KONCERT MOŻE ZOSTAĆ ODWOŁANY W RAZIE NIEPOGODY