29-08-2022 / GODZ.19:00

Urodziny Grzegorza Ciechowskiego. LUNAPARK spektakl muzyczny

URODZINY GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO. LUNAPARK SPEKTAKL MUZYCZNY

29 sierpnia (poniedziałek), godz. 19:00
Duży Dziedziniec
Bilety: 45 zł, w dzień spektaklu 55 zł 

19:00 – spotkanie ze Zbigniewem Krzywańskim, członkiem zespołu Republika i Piotrem Stelmachem, autorem książki o Grzegorzu Ciechowskim
20:00 –  spektakl muzyczny pt. LUNAPARK. Piosenki Grzegorza Ciechowskiego w reżyserii Anny Sroki-Hryń

W dzień urodzin Grzegorza Ciechowskiego zapraszamy na oparty na jego piosenkach spektakl Lunapark w wykonaniu studentów warszawskiej Akademii Teatralnej w reż. Anny Sroki-Hryń oraz na spotkanie ze Zbigniewem Krzywańskim, członkiem zespołu Republika i Piotrem Stelmachem, autorem biografii pt. Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim.

Lunapark. Piosenki Grzegorza Ciechowskiego

Spektakl to artystyczny felieton o czasach PRL-u i jednocześnie autorski zapis zmagań artysty w walce o niezależność w obliczu cenzury. W przedstawieniu usłyszymy zarówno te najbardziej znane, jak i mniej eksploatowane przez stacje radiowe piosenki Ciechowskiego: Śmierć w bikini, Biała flaga, Mamona, Nieustanne tango, Nie pytaj o Polskę, Arktyka, My lunatycy, Psy Pawłowa, Hibernatus, Znak „=”, Tu jestem w niebie. Utwory układają się w opowieść o oczekiwaniach, marzeniach, rozterkach, lękach i pragnieniach młodych ludzi. Spektakl powstał jako egzamin III roku Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W latach 2018–2021 był pokazywany na deskach Teatru Narodowego; od marca 2022 został włączony do repertuaru tego teatru.

reżyseria: Anna Sroka-Hryń
aranżacje: Mateusz Dębski
reżyseria światła: Piotr Hryń
realizator światła: Łukasz Obuch-Woszczatyński

Występują: Kamila Brodacka, Małgorzata Kozłowska, Klaudia Kulinicz, Zuzanna Saporznikow, Marta Sutor, Aleksander Kaźmierczak / Mikołaj Śliwa, Konrad Szymański, Mateusz Dębski (pianino).

Miejsce

Duży Dziedziniec

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 55 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

Bilety 45 zł, w dzień spektaklu 55 zł