11-05-2024

XI edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich

XI EDYCJA DNI OTWARTYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH

11 maja (sobota)
Wstęp wolny

Zwiedzanie zamkowych dziedzińców z aplikacją mobilną, układanie gigantycznych puzzli Wielkiej Mapy Księstwa Pomorskiego, zabawa i edukacja w zabytkowej karecie – to propozycje, jakie czekają na odwiedzających Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
W ramach wydarzenia Zamek zaprezentuje efekty projektu INT 51: POMERANIA – Atrakcje kulturalne i przyrodnicze. Projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

godz. 12:00 i 15:00

Spacer z aplikacją Zwiedzamy Zamek w Szczecinie (opowieść przewodnika będzie przeplatana fragmentami narracji z nagrań znajdujących się w aplikacji). Zaprezentowanie karety typu plauka, w której historycznym wnętrzu zainstalowano nowoczesny monitor do gier edukacyjnych.

Miejsce rozpoczęcia: pod Wieżą Zegarową
Spacer poprowadzi Tomasz Wieczorek – przewodnik zamkowy i współautor projektu.

 

godz. 13:00 i 16:00

Układanie gigantycznych, dwustronnych puzzli prezentujących mapę regionu z atrakcjami oraz Wielką Mapę Księstwa Pomorskiego autorstwa Eilharda Lubinusa. Zabawy poprowadzą Beata Biedrzycka oraz Natalia Seweryn-Birecka z CIKIT, realizatorki projektu.

Miejsce rozpoczęcia: scena na Dużym Dziedzińcu

 

10 i 11 maja (piątek i sobota)

Przez cały weekend będzie można nabyć bilety wstępu na Wieżę Dzwonów i na wystawy stałe w cenie ulgowej (dla wszystkich) – bilet pojedynczy 6 zł/ bilet łączony 10 zł.

Godziny otwarcia:

Punkt widokowy na Wieży Dzwonów 10-18 (ostatnie wejście 17:30).
Wystawy w Skrzydle Południowym 10-17.

 

Więcej informacji o Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety