15-05-2021 do 16-05-2021 / Zamek Książąt Pomorskich

Noc Muzeów na Zamku. Na wystawy za darmo

Noc Muzeów na Zamku. Na wystawy za darmo

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie tradycyjnie przyłącza się do Europejskiej Nocy Muzeów. Zapraszamy w dzień przez cały weekend (sobota i niedziela w godzinach otwarcia galerii 10-18) na nasze wystawy w zamkowych galeriach. Przed dwa dni można je zwiedzać BEZPŁATNIE! Darmowe wejściówki są do odbioru w kasie Zamku (wejście A, 1 piętro).

Obecnie w zamkowych przestrzeniach można zobaczyć:

  • Wystawę „Szczecin. Atlas obecności” –  niezwykłą ekspozycję o powojennej historii miasta i jego mieszkańcach. (Galerie Skrzydła Wschodniego, wejście J, poziom -1)
  • Wystawę „Cela Czarownic” – ekspozycję nawiązującą do postaci szlachcianki Sydonii von Borck (Skrzydło Wschodnie, wejście J,  poziom -2)
  • Wystawę fotografii Marty Płachty z Fotoklub Zamek Szczecin –„Lizbona. Portugalskie serce” (Hol Wschodni, wejście A)

Przypominamy, że w zamkowych galeriach obowiązuje reżim sanitarny, jednocześnie oglądać wystawy może ograniczona ilość osób.

Ponadto przez całą dobę na stronie zamek.szczecin.pl oglądać można online naszą Galerię Z Gryfem prezentującą niedostępne na co dzień eksponaty z zamkowej kolekcji.

Przypominamy także, że interesujące pozycje można znaleźć na zamkowych dziedzińcach, m.in fascynujące prace jednego z najwybitniejszych rzeźbiarzy XX wieku Richarda Hessa.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety