11-08-2023, 12-08-2023 / GODZ.19:00 - 23:00

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Policach i Rosnowie

FILMOWE LATO Z POMORZEM ZACHODNIM

11 sierpnia 2023 (piątek), POLICE (Polana za SP nr 8, ul. Piaskowa 99)

12 sierpnia 2023 (sobota), ROSNOWO (Plaża Miejska)

Wstęp wolny

Dwie fantastyczne komedie w najbliższy weekend będą bawić mieszkańców Pomorza Zachodniego w trakcie plenerowych seansów. Tym razem kino dotrze do Polic i Rosnowa. W repertuarze – jak zawsze – wartościowe tytuły. W piątek (11 sierpnia) trzecia część wielkiego hitu francuskiego kina „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”, natomiast w sobotę nominowana do Złotych Lwów „Zupa nic”.

W piątek 11 sierpnia w kinie plenerowym w Policach (Polana za SP nr 8, ul. Piaskowa 99) zobaczyć będzie można doskonałą francuską komedię, kontynuację słynnej już produkcji „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Państwo Verneuil tym razem świętują 40-lecie małżeństwa. A na huczną imprezę niespodziankę z tej okazji, zorganizowaną przez ich córki, z różnych zakątków świata zjeżdżają się rodzice zięciów. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią! Seans odbędzie się o godzinie 21:00.

Dzień później w Rosnowie (sobota 12 sierpnia, Plaża Miejska) na dużym ekranie polski komediodramat „Zupa nic” w reżyserii Kingi Dębskiej. Swoisty prequel słynnych „Moich córek krów” tej reżyserki. Tym razem to opowieść o dzieciństwie w PRL, ale też o zmaganiach dorosłych w tamtych realiach oraz o emocjach, jakie budzą takie dobra, jak choćby wymarzony pomarańczowy mały fiacik, który pewnego dnia staje pod blokiem. Początek o godz. 21:00.

Kilka godziny przed seansem w każdej miejscowości otwiera się specjalna Strefa Pomorza Zachodniego. W Policach i Rosnowie niebieski namiot stanie od godz. 19:00. Będą tam atrakcje dla całych rodzin – m.in. koło fortuny, zadania i zagadki, gry i konkursy, gigantyczne puzzle. Można będzie zaopatrzyć się w przewodniki, foldery, mapki atrakcji i szlaków turystycznych, które przybliżają walory gospodarcze i turystyczne województwa, a także informatory dot. Funduszy Europejskich.
Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim odwiedzi 23 miejscowości województwa. Było już m.in. w Połczynie-Zdroju, Goleniowie, Lubczynie, Darłowie, Koszalinie, Łobzie czy Gryfinie. Wędrowne kino pod chmurką przyjmowano z entuzjazmem. Seanse były wyczekiwane z emocjami i nagradzane wielkimi brawami. Publiczność dopisała, wszędzie był nadkomplet! Zajęte ławki, murki, miejsca na trawie. Przypominamy, że na stu pierwszych widzów zawsze czekają wygodne leżaki i niespodzianka. Tak będzie także w Policach i Rosnowie.

Na kolejnych przystankach plenerowego kina można gromadzić – na specjalnej karcie – odciski pieczęci. Dla tych, którzy zbiorą ich najwięcej (minimum pięć), na zakończenie lata będą specjalne nagrody.
Organizatorem cyklu „Filmowe Lato na Pomorzu Zachodnim” jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

 

11 sierpnia 2023 (piątek)
POLICE – Polana za SP 8 (ul. Piaskowa 99) 
godz. 19:00 – Strefa Pomorza Zachodniego (informacje, atrakcje, gry, zabawy, konkursy z nagrodami)
godz. 21:00 – Kino Plenerowe, powitanie, a następnie pokaz filmu A ONI DALEJ GRZESZĄ, DOBRY BOŻE!

A ONI DALEJ GRZESZĄ DOBRY BOŻE
(Francja 2022, komedia, 98’, polski lektor)
Reżyser: Philippe de Chauveron
Obsada: Christian Clavier, Chantal Laub, Ary Abittan
„A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” i za nic mają postanowienie poprawy. Najzabawniejsza francuska rodzina powraca, by znów rozbroić nas humorem w trzeciej części wielkiego hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Tym razem do przebojowej ekipy z Christianem Clavierem na czele dołączają nowi teściowie, a to oznacza kolejne kłopoty dla bohaterów i jeszcze więcej świetnej zabawy dla widzów!
40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią… Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!

12 sierpnia 2023 (sobota)
ROSNOWO (Plaża Miejska) 
godz. 19:00 – Strefa Pomorza Zachodniego (informacje, atrakcje, gry, zabawy, konkursy z nagrodami)
godz. 21:00 – Kino Plenerowe, powitanie, a następnie pokaz filmu ZUPA NIC

ZUPA NIC
komedia obyczajowa, Polska 2021 (94 min)
Reżyseria Kinga Dębska
Obsada: Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska
Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią, która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek i Elżbieta. On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi. Ona jest przewodniczącą zakładowej „Solidarności” z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch.

Miejsce

Police, Rosnowo

Bilety