18-08-2023, 19-08-2023

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Gryficach i Karlinie

FILMOWE LATO Z POMORZEM ZACHODNIM

18 sierpnia (piątek), GRYFICE (Park Miejski, miedzy ul. Sportową i Zdrojową)

19 sierpnia (sobota), KARLINO (teren zielony przy bibliotece, ul. Traugutta)

Wstęp wolny

Letnie kino plenerowe w weekend 18 i 19 sierpnia dotrze do Gryfic i Karlina. W repertuarze dwie świetne polskie komedie – „Biały Potok” i „Na bank się uda”. Przed seansami zaplanowano moc atrakcji dla całych rodzin. Wstęp wolny!

Energia, czarny humor i znakomite dialogi, a w jednej z głównych ról Marcin Dorociński – to wszystko w polskiej komedii omyłek „Biały potok”. Opowieść o nagłych perypetiach dwóch małżeństw (Michała i Ewy oraz Kasi i Bartka) zobaczyć można już w najbliższy piątek (18 sierpnia) w Parku Miejskim w Gryficach.

Dzień później, 19 sierpnia, zapraszamy do Karlina na szalony film akcji „Na bank się uda”. Bohaterami tej opowieści są panowie w podeszłym wieku, którzy postanawiają włamać się do podziemnego sejfu jednego z banków. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody? W rolach głównych m.in. Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency, Maciej Stuhr.

Gryfice i Karlino to kolejne przystanki na szlaku Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim. Darmowe kino plenerowe z wybranymi wartościowymi filmami z ostatnich lat dotrze łącznie do 23 miejscowości w całym województwie. To jedna z wielu atrakcji z bogatego programu, jaki dla mieszkańców Pomorza Zachodniego i wypoczywających w regionie turystów przygotował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Kilka godziny przed seansem w każdej miejscowości otwiera się specjalna Strefa Pomorza Zachodniego. W Gryficach i Karlinie niebieski namiot zostanie rozstawiony o godz. 19:00. Będą tam atrakcje dla całych rodzin – m.in. koło fortuny, zadania i zagadki, gry i konkursy, gigantyczne puzzle. Można będzie zaopatrzyć się w przewodniki, foldery, mapki atrakcji i szlaków turystycznych, które przybliżają walory gospodarcze i turystyczne województwa, a także informatory dot. Funduszy Europejskich.

Warto być na miejscu punktualnie, ponieważ na pierwszych stu widzów czekają wygodne leżaki i kinowa niespodzianka.

Organizatorem cyklu „Filmowe Lato na Pomorzu Zachodnim” jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

Wszystkie pokazy są bezpłatne.

 

18 sierpnia (piątek)
GRYFICE (Park Miejski, miedzy ul. Sportową i Zdrojową)
Seans filmu: BIAŁY POTOK

BIAŁY POTOK
komedia obyczajowa, Polska 2021 (79’)
Reżyseria: Michał Grzybowski
Obsada: Marcin Dorociński, Julia Wyszyńska, Dobromir Dymecki i Agnieszka Dulęba-Kasza

Komedia omyłek o perypetiach dwóch małżeństw. Michał i Ewa prowadzą stateczne życie podporządkowane dobrej pracy i drugiej ciąży. Kasia i Bartek borykają się z poważnymi problemami finansowymi. Niespodziewanie dla wszystkich podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że spędziła noc z Michałem. Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania.
Gwiazdą filmu jest Marcin Dorociński, który lata temu zachwycił się scenariuszem „Białego potoku”. Film iskrzy energią i czarnym humorem, ale przede wszystkim znakomitymi dialogami i interakcjami pomiędzy bohaterami. Bo nie tylko Marcin Dorociński wypadł tutaj znakomicie, ale perfekcyjnie dobrana została cała obsada filmu, w którym w głównych rolach wystąpili także Julia Wyszyńska, Dobromir Dymecki i Agnieszka Dulęba-Kasza.

 

19 sierpnia 2023 (sobota)
KARLINO (teren zielony przy bibliotece, ul. Traugutta)
Seans filmu: NA BANK SIĘ UDA

NA BANK SIĘ UDA
Komedia kryminalna, Polska 2019 (105’)
Reżyseria: Szymon Jakubowski
Obsada: Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency, Maciej Stuhr
Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?

Miejsce

Gryfice, Karlino

Bilety