01-09-2023, 02-09-2023

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Rewalu i Golczewie

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Rewalu i Golczewie

Na seanse zaprasza marszałek Olgierd Geblewicz

1 września 2023 (piątek), REWAL, Plac Wielorybów

2 września 2023 (sobota), GOLCZEWO, Plaża Miejska nad jeziorem Szczucze

Dwie komedie w darmowym kinie plenerowym umilą widzom pierwszy wrześniowy weekend. W piątek w Rewalu hit „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” i dalsze losy najzabawniejszej francuskiej rodziny. W sobotę w Golczewie „Na bank się uda” – opowieść o szajce dziarskich emerytów planujących napad na bank. W rolach głównych Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency i Maciej Stuhr.

„A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” – trzecią część wielkiego przeboju francuskiego kina – zobaczyć będzie można już w piątek w nadmorskim Rewalu. Tutaj objazdowe kino plenerowe rozstawi się na Placu Wielorybów. Początek seansu, podobnie jak dzień później w Golczewie, o godz. 20:00. Film jest kontynuacją słynnej komedii „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. W tej części państwo Verneuil świętują 40-lecie małżeństwa, a na huczną imprezę niespodziankę z różnych zakątków świata zjeżdżają się rodzice ich nietuzinkowych zięciów.

W sobotę w Golczewie polska komedia kryminalna w doborowej obsadzie. Trzej seniorzy włamują się do bankowego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Po obejrzeniu „Na bank się uda” poznacie odpowiedzi nie tylko na to pytanie.

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim to cykl mobilnego kina plenerowego z pokazami interesujących produkcji ostatnich lat. Organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Kinowa ekipa od 8 lipca przemierza województwo, by w różnych miejscowościach regionu prezentować dobre filmy (w sumie odwiedzi 23 miejsca).

Przed seansami mieszkańcy i wypoczywający w tych miejscowościach skorzystać mogą ze Strefy Pomorza Zachodniego (od godz. 18:00), która zapewnia atrakcje i informacje dla całych rodzin (m.in. gry, quizy, konkursy, koło fortuny), darmowe mapki szlaków turystycznych i przewodniki. W niebieskim namiocie strefy prezentowane są również walory gospodarcze i turystyczne województwa.

Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

Wszystkie pokazy są bezpłatne. Warto być na miejscu punktualnie – na stu pierwszych widzów czekają wygodne leżaki i niespodzianki.

 

1 września 2023 (piątek)
REWAL Plac Wielorybów
godz. 18:00 Strefa Pomorza Zachodniego
godz. 20:00 pokaz filmu A ONI DALEJ GRZESZĄ, DOBRY BOŻE!

A ONI DALEJ GRZESZĄ, DOBRY BOŻE! (Francja 2022, komedia, 98’, polski lektor)
Reżyser: Philippe de Chauveron
Obsada: Christian Clavier, Chantal Laub, Ary Abittan

„A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” i za nic mają postanowienie poprawy. Najzabawniejsza francuska rodzina powraca, by znów rozbroić nas humorem w trzeciej części wielkiego hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Tym razem do przebojowej ekipy z Christianem Clavierem na czele dołączają nowi teściowie, a to oznacza kolejne kłopoty dla bohaterów i jeszcze więcej świetnej zabawy dla widzów!

40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią… Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!

 

2 września 2023 (sobota)
GOLCZEWO, Plaża Miejska nad jeziorem Szczucze
godz. 18:00 Strefa Pomorza Zachodniego
godz. 20:00 pokaz filmu NA BANK SIĘ UDA

NA BANK SIĘ UDA (komedia kryminalna, Polska 2019, 105’)
Reżyseria: Szymon Jakubowski
Obsada: Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency, Maciej Stuhr

Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, zamaskowani i uzbrojeni po zęby, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech seniorów, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?

Miejsce

Rewal, Golczewo

Bilety