22-09-2023, 23-09-2023

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Stepnicy i Szczecinie

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Stepnicy i Szczecinie

22 września 2023 (piątek), STEPNICA (Amfiteatr)

23 września 2023 (sobota), SZCZECIN (Zajazd Szmaragd, ul. Kopalniana 2)

To już ostatnie przystanki na trasie Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim. Przed nami dwie świetne, polskie produkcje. W piątek 22 września w Stepnicy komediodramat „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia, a w sobotę w Szczecinie „Na bank się uda” – opowieść o szajce dziarskich emerytów planujących napad na bank. W jedną z głównych ról wcielił się Lech Dyblik, który będzie gościem sobotniego kina plenerowego.

„Chrzciny” – jeden z najlepszych polskich komediodramatów ostatnich lat – będzie można zobaczyć już w piątek w Amfiteatrze w Stepnicy. Początek seansu o godz. 19:30. Film przedstawia historię gorliwej katoliczki, która postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka – do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Z pozoru małe kłamstwo uruchamia lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Na ekranie zobaczymy m.in. Macieja Musiałowskiego, Michała Żurawskiego i Andrzeja Konopkę oraz Katarzynę Figurę, która swoją rolą (i metamorfozą!) zachwyciła krytyków filmowych. „Chrzciny” zostały nagrodzone m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu oraz Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

Dzień później, w sobotę 23 września, w Szczecinie (Zajazd Szmaragd) polska komedia kryminalna w doborowej obsadzie. Trzej seniorzy włamują się do bankowego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Po obejrzeniu „Na bank się uda” poznacie odpowiedzi nie tylko na to pytanie. W rolach głównych Marian Dziędziel, Adam Ferency, Maciej Stuhr oraz Lech Dyblik, z którym będzie można spotkać się osobiście. Na rozmowę z aktorem oraz pokaz filmu zapraszamy o godz. 19:00.

Przed seansami jak zawsze zapraszamy do Strefy Pomorza Zachodniego, która zapewnia atrakcje i informacje dla całych rodzin (m.in. gry, quizy, konkursy, koło fortuny), darmowe mapki szlaków turystycznych i przewodniki. W niebieskim namiocie prezentowane są również walory gospodarcze i turystyczne województwa. Strefa będzie otwarta w piątek od godz. 17:30, natomiast w sobotę od godz. 17:00.

Stepnica i Szczecin to ostatnie przystanki na szlaku Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim. Darmowe kino plenerowe z wartościowymi produkcjami odwiedzi łącznie 23 miejscowości w całym województwie. To jedna z wielu atrakcji z bogatego programu, jaki dla mieszkańców Pomorza Zachodniego i wypoczywających w regionie turystów przygotował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

Wszystkie pokazy są bezpłatne. Warto być na miejscu punktualnie – na stu pierwszych widzów czekają wygodne leżaki i kinowa niespodzianka.

 

FILMOWE LATO Z POMORZEM ZACHODNIM
22 września 2023 (piątek)
STEPNICA (Amfiteatr)
godz. 17:30 – Strefa Pomorza Zachodniego
godz. 19:30 – pokaz filmu CHRZCINY
Wstęp wolny

CHRZCINY
komedia obyczajowa, Polska 2021 (88 min)
Reżyseria: Jakub Skoczeń
Obsada: Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Michał Żurawski, Andrzej Konopka
Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

Na plakacie aktorzy wcielający się w role główne, 5 mężczyzn oraz 4 kobiety, w tym jedna z małym dzieckiem na rękach.

 

FILMOWE LATO Z POMORZEM ZACHODNIM
23 września 2023 (sobota)
SZCZECIN (Zajazd Szmaragd, ul. Kopalniana 2)
godz. 17:00 – Strefa Pomorza Zachodniego
godz. 19:00 – spotkanie z aktorem LECHEM DYBLIKIEM, pokaz filmu NA BANK SIĘ UDA
Wstęp wolny

NA BANK SIĘ UDA
Komedia kryminalna, Polska 2019 (105’)
Reżyseria: Szymon Jakubowski
Obsada: Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency, Maciej Stuhr
Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, zamaskowani i uzbrojeni po zęby, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech seniorów, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?

Miejsce

Stepnica, Szczecin

Bilety