15-09-2023, 16-09-2023

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Szczecinku i Białogardzie

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Szczecinku i Białogardzie

15 września 2023 (piątek), SZCZECINEK, CK Zamek

16 września 2023 (sobota), BIAŁOGARD, Park Orła Białego

W najbliższy weekend letnie kino plenerowe dotrze do Szczecinka i Białogardu. A co w repertuarze? Jak zawsze na filmowym szlaku – wartościowe tytuły i wspaniali goście. W piątek komediodramat „7 uczuć”, a w sobotę film „Bo we mnie jest seks”, o którym widzom opowie reżyserka Katarzyna Klimkiewicz.

W piątek w Szczecinku (Centrum Konferencyjne Zamek) zobaczyć będzie można pełne komicznych scen „7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego. Doskonale znany widzom Adaś Miauczyński („Dzień świra”) powraca do czasów, wcale nie tak beztroskiego, dzieciństwa. Podróż do przeszłości pełna jest przezabawnych sytuacji, ale przynosi także wiele wzruszeń i refleksji. W rolach głównych wielu znanych aktorów, m.in. Michał Koterski, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Marcin Dorociński czy Gabriela Muskała. Seans rozpocznie się o godz. 20:00.

Dzień później w Białogardzie w Parku Orła Białego zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Klimkiewicz, reżyserką filmu „Bo we mnie jest seks”. To historia ikony polskiej popkultury, znakomitej aktorki i piosenkarki, a także naczelnej skandalistki PRL. Film ujmuje lekką i zwiewną formą oraz przede wszystkim kapitalną rolą Marii Dębskiej, za którą otrzymała główną nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na spotkanie oraz film zapraszamy o godz. 20:00.

Kilka godzin przed seansem w każdej miejscowości otwiera się specjalna Strefa Pomorza Zachodniego. W Szczecinku i Białogardzie dobrze znany mieszkańcom niebieski namiot stanie od godz. 18:00. Jak zawsze będą tam atrakcje dla całych rodzin – m.in. koło fortuny, zadania i zagadki, gry i konkursy, gigantyczne puzzle. Dodatkowo będzie można zaopatrzyć się w przewodniki, foldery, mapki atrakcji i szlaków turystycznych, które przybliżają walory gospodarcze i turystyczne województwa, a także informatory dotyczące Funduszy Europejskich.

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim odwiedzi łącznie 23 miejscowości województwa. Już odbyło się 19 seansów. Za każdym razem wędrowne kino pod chmurką przyjmowane jest z dużym entuzjazmem. Przypominamy, że na stu pierwszych widzów zawsze czekają wygodne leżaki i kinowa niespodzianka. Tak będzie również w Szczecinku i Białogardzie.

Organizatorem cyklu „Filmowe Lato na Pomorzu Zachodnim” jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

Wszystkie pokazy są bezpłatne.

 

FILMOWE LATO Z POMORZEM ZACHODNIM
15 września 2023 (piątek)
SZCZECINEK (CK Zamek)
godz. 18:00 – Strefa Pomorza Zachodniego
godz. 20:00 – pokaz filmu 7 UCZUĆ
Wstęp wolny

7 UCZUĆ (Polska 2018, komediodramat, 118’)
Reżyseria: Marek Koterski
Obsada: Michał Koterski, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura
Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

 

FILMOWE LATO Z POMORZEM ZACHODNIM
16 września 2023 (sobota)
BIAŁOGARD (Park Orła Białego)
godz. 18:00 – Strefa Pomorza Zachodniego
godz. 20:00 – spotkanie z reżyserką Katarzyną Klimkiewicz, pokaz filmu BO WE MNIE JEST SEKS
Wstęp wolny

BO WE MNIE JEST SEKS
Polska 2021, dramat obyczajowy, 105’
Reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz
Obsada: Maria Dębska, Krzysztof Zalewski, Leszek Lichota
Rok 1962, Kalina Jędrusik ma łatkę skandalistki. Z mężem Stanisławem Dygatem prowadzą otwarty dom. Ich częstymi gośćmi są Jeremi Przybora, Tadeusz Konwicki, Kazimierz Kutz, Barbara Krafftówna oraz Lucek, młody kochanek Kaliny. Artystka na scenie gorszy kobiety, oczarowuje mężczyzn. Tymczasem jej nowy przełożony pragnie gorącego romansu. Wykorzystując władzę, stawką za odrzucenie czyni jej karierę. Czy uda mu się złamać kobietę, która uwielbia niezależność, ale nie potrafi żyć bez występów? Za rolę w tym filmie Maria Dębska otrzymała główną nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Miejsce

Szczecinek, Białogard

Bilety