02-04-2023

2001: Odyseja kosmiczna

WYDARZENIE SPECJALNE – 55. ROCZNICA PREMIERY FILMU

2001: ODYSEJA KOSMICZNA

2 kwietnia (niedziela), godz. 18:00

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

dramat/fantastycznonaukowy, USA 1968 (141 min)
Reżyseria Stanley Kubrick
Obsada: Keir Dullea, Gary Lockwood

Arcydzieło gatunku, którego światowa premiera odbyła się 2 kwietnia 1968 roku. Kubrick wyznaczył nowe perspektywy filmom popularno-naukowym i zredefiniował granice filmu, rozszerzając je na czystą kontemplację natury ludzkości.

Czas akcji filmu rozciąga się od zarania dziejów człowieka po rok tytułowy. Na Ziemi, w epoce kamienia łupanego, w obecności tajemniczego monolitu człowiek po raz pierwszy używa narzędzia jako broni przeciwko pobratymcowi i czyni w ten sposób krok ku zdobyciu inteligencji. W 1999 roku kosmonauci odkrywają na Księżycu podobny czarny obelisk.

„2001: Odyseja kosmiczna” to wyprawa w krainę jutra, mapa ludzkiego przeznaczenia, droga do nieskończoności i fascynująca opowieść o starciu człowieka z maszyną – arcydzieło sztuki filmowej, które wyróżniono Oscarem za efekty specjalne. Scenariusz filmu tworzony był we współpracy z Arthurem C. Clarke’em. Stanley Kubrick zrealizował film, który od lat niezmiennie fascynuje nowe pokolenia widzów.

Przed filmem specjalne wprowadzenie wygłosi Krzysztof Spór, koordynator programu filmowego w Kinie Zamek, dziennikarz filmowy i wielbiciel klasyki filmowej.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.