26-06-2022 do 06-09-2022

Zamkowe Noce Filmowe 2022

ZAMKOWE NOCE FILMOWE 2022

28 czerwca – 6 września

Dziedziniec Menniczy

Wstęp wolny

Kino Zamek i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszają na Zamkowe Noce Filmowe 2022. Bezpłatne seanse na Dziedzińcu Menniczym rozpoczną się 28 czerwca i potrwają do 1 września, a filmy będzie można oglądać w każdy wtorek i czwartek. W sumie zaprezentowanych zostanie 19 filmów, które zgromadzone zostały w specjalnych blokach tematycznych. To prawdziwe filmowe rarytasy.

Na okres wakacji przenosimy się z sali kina Zamek na Dziedziniec Menniczy Zamku Książąt Pomorskich i jest to już wieloletnia tradycja naszych Zamkowych Nocy Filmowych. Po ciężkim czasie pandemii, powracamy do formuły bezpłatnych seansów i mamy nadzieję, że w przestrzeni Zamku nasze propozycje spotkają się z życzliwym zainteresowaniem publiczności i sprawią im wiele filmowej satysfakcji – mówi Beata Bogusławska z Kina Zamek w Szczecinie.

Chcemy utrzymać w plenerze, ten niepowtarzalny charakter seansów z kina Zamek, które w ostatnich miesiącach cieszyły się tak dużym zainteresowaniem widzów. Nasze plenerowe wybory to filmy ważne i poruszające, wyreżyserowane przez cenionych twórców, mające na koncie znaczące festiwalowe sukcesy i wiele nagród. Gwarantujemy, że każda z tych propozycji to filmowe wydarzenie wysokiej jakości, które zachęca do rozmowy po seansie – dodaje Krzysztof Spór z Kina Zamek w Szczecinie.

Organizatorzy Zamkowych Nocy Filmowych podzielili wydarzenie na cztery bloki tematyczne, aby nieco ułatwić poruszanie się publiczności w tym bogatym programie. W lipcu filmowe propozycje zgromadzone zostały w cyklach: „Komedia z Klasą” i „Amerykańskie Kino Niezależne”. W sierpniu filmy pokazywane będą w zestawach zatytułowanych „Z dreszczem” i „Festiwalowe Przeboje”. Wraz z propozycjami na otwarcie i zamknięcie Zamkowych Nocy Filmowych będzie to 19 propozycji kina autorskiego z całego świata.

Komedie reprezentują między innymi przewrotny i zabawny „Palm Springs” oraz urokliwy francuski „Poznajmy się jeszcze raz”. Niezależne Kino Amerykańskie to zaskakująca „Córka”, najważniejszy horror ostatnich lat „Midsommar. W biały dzień” oraz doceniony Oscarami „Sound of Metal”. Filmy z dreszczem to chociażby polski „Wilkołak” Adriana Panka, „Nigdy cię tu nie było” z Joaquinem Pheonixem oraz znakomity kryminał z Australii zatytułowany „Susza”. Festiwalowe przeboje to m.in. dokumentalne „Duch śniegów” i „Truflarze”, gorąco oklaskiwany i bardzo lubiany przez widzów „Najgorszy człowiek na świecie”, zdobywca wielu znaczących nagród „Parasite” oraz film tegorocznego laureata Złotej Palmy w Cannes, Rubena Ostlunda („The Square”).

Zamkowe Noce Filmowe 2022 zainauguruje wydarzenie specjalne. 28 czerwca odbędzie się seans filmu Krzysztofa Kuźnickiego „Opowiem całemu światu”, wspartego przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Pokazowi towarzyszyć będzie występ Krystyny Pięty z zespołem, która jest bohaterką tego filmu. Zamkowe Noce Filmowe zakończą się 1 września i tego dnia organizatorzy zaproszą widzów na Zamkowy Wieczór Historyczny oraz seans filmu „C’mon C’mon”. Ten seans, podobnie jak komedia „I tak cię kocham” w pierwszy lipcowy wtorek, prezentowane będą z polskimi i ukraińskimi napisami.

PROGRAM:

 

INAUGURACJA ZAMKOWYCH NOCY FILMOWYCH

OPOWIEM CAŁEMU ŚWIATU
28 czerwca (wtorek), godz. 22:00


CYKL: KOMEDIA Z KLASĄ (5.07 – 14.07)

I TAK CIĘ KOCHAM
5 lipca (wtorek), godz. 22:00

POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ
7 lipca (czwartek), godz. 22:00

PALM SPRINGS
12 lipca (wtorek), godz. 22:00

WESELNY TOAST
14 lipca (czwartek), godz. 22:00


CYKL: AMERYKAŃSKIE KINO NIEZALEŻNE (19.07 – 28.07)

CÓRKA
19 lipca (wtorek), godz. 22:00

MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ
21 lipca (czwartek), godz. 22:00

SOUND OF METAL
26 lipca (wtorek), godz. 22:00

PATERSON
28 lipca (czwartek), godz. 22:00


CYKL: Z DRESZCZEM

WILKOŁAK
2 sierpnia (wtorek), godz. 21:30

NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO
4 sierpnia (czwartek), godz. 21:30

ZWIERZĘTA
9 sierpnia (wtorek), godz. 21:30

SUSZA
11 sierpnia (czwartek), godz. 21:30


CYKL: FESTIWALOWE PRZEBOJE

DUCH ŚNIEGÓW
16 sierpnia (wtorek), godz. 21:30

PARASITE
18 sierpnia (czwartek), godz. 21:30 – ODWOŁANY ZE WZGLĘDU NA POGODĘ! SEANS PRZENIESIONY NA 6 WRZEŚNIA

THE SQUARE
23 sierpnia (wtorek), godz. 21:30

TRUFLARZE
25 sierpnia (czwartek), godz. 21:30

NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE
30 sierpnia (wtorek), godz. 21:30


HIT NA ZAKOŃCZENIE ZAMKOWYCH NOCY FILMOWYCH 2022

ZAMKOWY WIECZÓR HISTORYCZNY
1 września (czwartek), godz. 19:00

C’MON C’MON
1 września (czwartek), godz. 21:30

PARASITE
6 września (wtorek), godz. 21:30 – SEANS DODATKOWY

Miejsce

Dziedziniec Menniczy

Bilety