17-03-2022

Zamek i Dominikanerkloster Prenzlau. Pracujemy! Są efekty

Zamek i Dominikanerkloster Prenzlau. Pracujemy! Są efekty

Spotkanie robocze 16 marca 2022

Po stronie polskiej – jeszcze w tym roku polskie wydanie słynnej kroniki Szczecina autorstwa Paula Friedeborna, a w niemieckim Prenzlau – już w kwietniu niezwykle ciekawa konferencja na temat miast Pomorza i Brandenburgii od XII do XVI w. z historycznym oprowadzaniem po Prenzlau i wycieczką po miastach Pomorza Zachodniego.

Wszystko to w ramach realizowanego wspólnie przez Zamek i Dominikanerkloster im Prenzlau projektu INT188 – Klasztor w mieście. Miasto w klasztorze/Kloster in der Stadt. Stadt im Kloster, który możliwy jest dzięki dofinansowaniu z UE z Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) INTERREG VA.

W środę 16 marca 2022 w Zamku odbyło się kolejne robocze spotkanie zespołu projektowego. Gościliśmy przedstawicielki: naszego niemieckiego partnera – Dominikanerkloster im Prenzlau oraz nadzorującego realizację projektu Wspólnego Sekretariatu Interreg VA. W spotkaniu uczestniczył zamkowy zespół pracujący przy realizacji i promocji tego transgranicznego programu. Strona niemiecka przekazała nam m.in. materiały promujące kwietniową konferencję w Prenzlau (są już dostępne w naszym centrum informacji w Zamku). My pokazaliśmy zaakceptowany przez Zamek wstępny projekt szaty graficznej kroniki, nad którym jeszcze trwają prace.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich

Bilety