15-01-2024, 16-01-2024, 17-01-2024, 18-01-2024, 19-01-2024, 22-01-2024, 23-01-2024, 24-01-2024, 25-01-2024, 26-01-2024

Ferie w Zamku

FERIE W ZAMKU

 

ZAMKOWE PODRÓŻE W CZASIE

Spotkania dla dzieci w wieku 6-10 lat

Zajęcia dla miłośników historii i rękodzieła
15-19 stycznia (poniedziałek-piątek), godz. 11:00-12:30
Prowadzenie: Marta Wróblewska-Szałek
Bilety: 25 zł / dzień zajęć
Liczba uczestników ograniczona (maksymalnie 30 osób)
Sala Anny Jagiellonki

Ferie w Zamku to okazja, aby w aktywny i twórczy sposób poznać atmosferę i historię tego miejsca, wyrastając tym samym na prawdziwych znawców i miłośników Szczecina.

Podczas twórczych zajęć uczestnicy przeniosą się w świat zamkowych tajemnic i historii. Punktem wyjścia i inspiracją będzie życie codzienne w latach świetności szczecińskiego zamku oraz rzemiosło i sztuka XVI i XVII w. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił np. w ceramice, wiklinie czy filcowaniu, a także w takich dziedzinach sztuki, jak malarstwo i teatr.

 

WITAJ W MIEŚCIE SZTUKI

Spotkania dla dzieci w wieku 6-11 lat

Twórcze zajęcia dla dzieci i młodzieży
22-26 stycznia (poniedziałek-piątek), godz. 11:00-12:30
Prowadzenie: Kaja Cykalewicz-Licak
Bilety: 25 zł / dzień zajęć
Liczba uczestników ograniczona (maksymalnie 30 osób)
Sala Anny Jagiellonki

W Mieście Sztuki uczestnicy znajdą wiele kolorów i twórczych inspiracji, a przede wszystkim – mnóstwo dobrej zabawy. W kreatywnych zajęciach mogą uczestniczyć niezależnie od poziomu umiejętności. Będą poznawać różne techniki plastyczne, opowiadać o mieście i czytać o nim książki, także rysować, malować, robić kolaże oraz scenografie.

Zima w mieście nie musi być nudna, zapraszamy do wspólnego tworzenia!

Program zajęć:

Dzień pierwszy: Witaj w Mieście Sztuki
Pierwszego dnia uczestnicy zajmą się wymyśleniem Miasta Sztuki. Stworzą wspólnie wielką ilustrację inspirowaną miastem i tym, co w nim można spotkać. Punktem wyjścia i inspiracji będzie wspólna lektura książek Aleksandry i Daniela Mizielińskich z serii Mamoko. Poznają różne techniki rysunkowe i dowiedzą się, czym jest perspektywa.

Dzień drugi: Miasto kolorów
Drugi dzień zajęć poświęcony będzie tworzeniu miejskich kolaży. Uczestnicy spróbują łączyć ze sobą różne miejskie motywy i dowiedzą się więcej o rysowaniu postaci. Efektem pracy będą ilustracje.

Dzień trzeci: Którędy do Miasta?
Czy słyszeliście kiedyś o mapach mentalnych? Tematem zajęć będzie tworzenie własnych map miejsc, które znamy i lubimy. Uczestnicy porozmawiają również o tym, jak postrzegamy otaczającą nas przestrzeń. Zastanowią się, jakie miejsca są dla nich ważne, jak chcieliby, żeby wyglądało nasze miasto. Podczas zajęć posłużą się różnego rodzaju technikami, będą używali stempli, a także dowiedzą się więcej na temat wyglądu mapy. Inspiracją literacką do działań będą książki „Miasto Potwór” Joanny Guszty i Przemka Liputa oraz „Wspólne nie znaczy niczyje, czyli o podwórkach i ulicach coś dla dziecka i rodzica” Jakuba Głaza i Alicji Szyguły.

Dzień czwarty: Domy, place i zakątki
W przedostatnim dniu zajęć uczestnicy tworzyć będą domki. Połączą tworzenie makiet z technikami rysunkowymi. Każdy będzie mógł zaprojektować swój wymarzony dom lub stworzyć makietę miejsca, w którym mieszka. Dowiedzą się również, w jakich domach mieszkają ludzie na świecie.

Dzień piąty: Moje miasto
Ostatniego dnia uczestnicy tworzyć będą małe scenografie. Podsumują to, czego się nauczyli i wykorzystają zdobytą wiedzę do stworzenia miasta w pudełku.

 

Informacja Administratora o zasadach przetwarzania danych osobowych

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Dzieci
miejsca standardowe 25 zł
Kup online