04-08-2023, 05-08-2023 / GODZ.18:00 - 23:00

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Gryfinie i Myśliborzu

FILMOWE LATO Z POMORZEM ZACHODNIM

4 sierpnia 2023 (piątek), GRYFINO (Nabrzeże Miejskie)

5 sierpnia 2023 (sobota), MYŚLIBÓRZ (Plac Cyrkowy przy ul. 11 listopada)

Wstęp wolny

Dwie polskie produkcje z Marią Dębską w roli głównej zobaczyć będzie można w najbliższy weekend podczas Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim. W piątek w Gryfinie „Bo we mnie jest seks” – opowieść o Kalinie Jędrusik, a w sobotę w Myśliborzu komedię romantyczną „Pech to nie grzech”. Będą też dodatkowe atrakcje i kinowe niespodzianki.

Biograficzny film o Kalinie Jędrusik, legendzie polskiego kina i estrady, obejrzeć będzie można w kinie plenerowym, które powstanie na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie (piątek 4 sierpnia, godz. 21:00). Historia ikony polskiej popkultury, znakomitej aktorki i piosenkarki, a także naczelnej skandalistki PRL ujmuje lekką, zwiewną formą. Na uwagę zasługuje kapitalna rola Marii Dębskiej, która właśnie za nią otrzymała główną nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Dzień później w Myśliborzu na Placu Cyrkowym (sobota 5 sierpnia, godz. 21:00) zapowiada się pogodny wieczór z polską komedią romantyczną „Pech to nie grzech” w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. A na ekranie – znani i lubiani: Maria Dębska, Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej-Szatan, Krzysztof Czeczot, Anna Dereszowska i Tomasz Karolak. Film Zatorskiego z 2018 r. to opowieść o młodej, odnoszącej sukcesy kobiecie, która chcąc odegrać się na znajomych, daje się wciągnąć w romantyczną intrygę. Początkowo udawany związek ma szansę przerodzić się w coś poważniejszego.

Gryfino i Myślibórz to kolejne przystanki Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim, które dobre filmy prezentowało już w Połczynie-Zdroju, Goleniowie, Lubczynie, Darłowie, Koszalinie, Złocieńcu i Łobzie. Darmowe kino plenerowe odwiedzi łącznie 23 miejscowości w całym województwie. Ma atrakcyjny repertuar, a seanse cieszą się popularnością. Publiczność z chęcią uczestniczy w wydarzeniu, często nagradzając projekcje oklaskami. Na pierwszych stu widzów zawsze czekają wygodne leżaki oraz kinowa niespodzianka.

Pokazy w obu miejscowościach rozpoczną się o godz. 21:00. Ale już wcześniej na odwiedzających czekać będzie Strefa Pomorza Zachodniego z atrakcjami dla całych rodzin – grami i konkursami, kołem fortuny, zadaniami i zagadkami oraz gigantycznymi puzzlami (w Gryfinie niebieski namiot Pomorza Zachodniego stanie od godz. 18:00, w Myśliborzu od godz. 19:00). W strefie będzie można otrzymać informatory, przewodniki, foldery, mapki atrakcji i szlaków turystycznych, które przybliżą walory gospodarcze i turystyczne województwa, a także informacje o funduszach europejskich.

Zachęcamy do towarzyszenia ekipie kinowej na filmowym szlaku i na każdym z przystanków zbierania – na specjalnej karcie – wyjątkowych odcisków pieczęci. Dla osób, które zgromadzą ich najwięcej (minimum pięć), przewidziano specjalne nagrody.

Organizatorem Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

 

 

4 sierpnia 2023 (piątek)
GRYFINO (Nabrzeże Miejskie)
godz. 18:00 – Strefa Pomorza Zachodniego (informacje, atrakcje, gry, zabawy, konkursy z nagrodami)
godz. 21:00 – Kino Plenerowe, powitanie, a następnie pokaz filmu BO WE MNIE JEST SEKS

BO WE MNIE JEST SEKS
Polska 2021, dramat obyczajowy, 105’
Reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz
Obsada: Maria Dębska, Krzysztof Zalewski, Leszek Lichota
Rok 1962, Kalina Jędrusik ma łatkę skandalistki. Z mężem Stanisławem Dygatem prowadzą otwarty dom. Ich częstymi gośćmi są Jeremi Przybora, Tadeusz Konwicki, Kazimierz Kutz, Barbara Krafftówna oraz Lucek, młody kochanek Kaliny. Artystka na scenie gorszy kobiety, oczarowuje mężczyzn. Tymczasem jej nowy przełożony pragnie gorącego romansu. Wykorzystując władzę, stawką za odrzucenie czyni jej karierę. Czy uda mu się złamać kobietę, która uwielbia niezależność, ale nie potrafi żyć bez występów? Za rolę w tym filmie Maria Dębska otrzymała główną nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

5 sierpnia 2023 (sobota)
MYŚLIBÓRZ (Plac Cyrkowy przy ul. 11 listopada)
godz. 19:00 – Strefa Pomorza Zachodniego (informacje, atrakcje, gry, zabawy, konkursy z nagrodami)
godz. 21:00 – Kino Plenerowe, powitanie, a następnie pokaz filmu PECH TO NIE GRZECH

PECH TO NIE GRZECH
Polska 2018, komedia romantyczna, 88’
Reżyseria: Ryszard Zatorski
Obsada: Maria Dębska, Mikołaj Roznerski, Tomasz Karolak, Barbara Kurdej-Szatan

Odnosząca sukcesy bizneswoman – Natalia (Maria Dębska) nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu. Jej najlepszy przyjaciel i partner w interesach – Piotr (Mikołaj Roznerski) oraz jego piękna narzeczona – Weronika (Barbara Kurdej-Szatan) zakładają się o to, że Natalia przez trzy miesiące z nikim się nie zwiąże i w nikim się nie zakocha. Chcąc odegrać się na znajomych, bohaterka daje się wciągać w romantyczną intrygę. W konsekwencji ląduje w ramionach amanta z branży komputerowej – Adama (Krzysztof Czeczot). Ich romans, choć początkowo udawany, nieoczekiwanie przeradza się w coś więcej. Tymczasem odliczający dni do własnego ślubu Piotr zaczyna rozumieć, że być może z Natalią wiązało go coś więcej niż przyjaźń i wspólny biznes.

Miejsce

Gryfino, Myślibórz

Bilety