28-07-2023, 29-07-2023

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Złocieńcu i Łobzie

FILMOWE LATO Z POMORZEM ZACHODNIM

28 lipca 2023 (piątek), ZŁOCIENIEC (pole biwakowe Złocieniec, ul. 11 listopada)

29 lipca 2023 (sobota), ŁOBEZ (amfiteatr)

Wstęp wolny

Entuzjastycznie przyjmowane przez widzów Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w najbliższy weekend dotrze do Złocieńca i Łobza. A co w repertuarze? Jak na całym kinowym szlaku – wartościowe tytuły i wybitni twórcy. W piątek (28 lipca) „Sonata”, a w sobotę „Zupa nic”, o której widzom opowie reżyserka Kinga Dębska.

W piątek 28 lipca w kinie plenerowym w Złocieńcu (pole biwakowe, ul. 11 listopada) zobaczyć będzie można film „Sonata” – poruszający debiut Bartosza Blaschke ze świetną rolą Lecha Dyblika, wybitnego polskiego aktora, który urodził się w Złocieńcu. W rolach głównych występują Małgorzata Foremniak i Łukasz Simlat. Obraz zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za rolę w nim w kategorii najlepszy aktorski debiut wyróżniony został Michał Sikorski. Na „Sonatę”, wzruszającą opowieść o pokonywaniu słabości, zapraszamy o godz. 21:30.

Dzień później w Łobzie (sobota 29 lipca, amfiteatr) w programie polski komediodramat „Zupa nic” w reżyserii Kingi Dębskiej. Swoisty prequel słynnych „Moich córek krów” tej reżyserki. Tym razem to opowieść o dzieciństwie w PRL, ale też o zmaganiach dorosłych w tamtych realiach oraz o emocjach, jakie budzą takie dobra, jak choćby wymarzony pomarańczowy mały fiacik, który pewnego dnia staje pod blokiem. Do Łobza na spotkanie z widzami przyjeżdża reżyserka Kinga Dębska. Rozmowa z nią rozpocznie się przed seansem o godz. 21:00.

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim odwiedzi 23 miejscowości województwa. Było już w Połczynie-Zdroju, Goleniowie, Lubczynie, Darłowie, Koszalinie. Wędrowne kino pod chmurką przyjmowano z entuzjazmem. Seanse były wyczekiwane z emocjami i nagradzane wielkimi brawami. Publiczność dopisała, wszędzie był nadkomplet! Zajęte ławki, murki, miejsca na trawie. Przypominamy, że na stu pierwszych widzów zawsze czekają wygodne leżaki i niespodzianka. Tak będzie także w Złocieńcu i Łobzie.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również Strefa Pomorza Zachodniego, która na kilka godzin przed seansem rozstawia się w każdej miejscowości (w Złocieńcu i Łobzie niebieski namiot Pomorza Zachodniego stanie od godz. 19:00). Są tam atrakcje dla całych rodzin – m.in. koło fortuny, zadania i zagadki, gry i konkursy, gigantyczne puzzle. Można tam zaopatrzyć się w przewodniki, foldery, mapki atrakcji i szlaków turystycznych, które przybliżają walory gospodarcze i turystyczne województwa, a także informatory dot. Funduszy Europejskich.
Na kolejnych przystankach plenerowego kina można gromadzić – na specjalnej karcie – odciski pieczęci. Dla tych, którzy zbiorą ich najwięcej (minimum pięć), na zakończenie lata będą specjalne nagrody.

Organizatorem cyklu „Filmowe Lato na Pomorzu Zachodnim” jest Urząd Marszałkowski i Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz.

Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

 

28 lipca 2023 (piątek), ZŁOCIENIEC (pole biwakowe Złocieniec, ul. 11 listopada)
godz. 19:00 Strefa Pomorza Zachodniego (informacje, atrakcje, gry, zabawy, konkursy z nagrodami)
godz. 21:30 Kino Plenerowe, powitanie, a następnie pokaz filmu: SONATA

SONATA
dramat obyczajowy, Polska 2022 (118 min)
Reżyseria: Bartosz Blaschke
Obsada: Michał Sikorski, Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat
Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenie swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena. Na drodze do spełnienia tego marzenia, bohater spotkał niezwykłego nauczyciele muzyki (Lech Dyblik).
Poruszający debiut Bartosza Blaschke to nie tylko wzruszająca opowieść o pokonywaniu słabości, ale też aktorski koncert rozpisany na role Małgorzaty Foremniak, Łukasza Simlata i debiutującego na ekranie Michała Sikorskiego. Obraz zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a Michał Sikorski został wyróżniony za najlepszy aktorski debiut. Film doceniony został na kilkudziesięciu festiwalach, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego „Off Camera”, na Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej, Grand Prix Komeda, festiwalu „Młodzi i Film” i wielu innych.

 

29 lipca 2023 (sobota), ŁOBEZ (amfiteatr)
godz. 19:00 Strefa Pomorza Zachodniego (informacje, atrakcje, gry, zabawy, konkursy z nagrodami)
godz. 21:00 Kino Plenerowe, powitanie, rozmowa z gościem specjalnym, a następnie pokaz filmu: ZUPA NIC

Gość specjalny: reżyserka Kinga Dębska

ZUPA NIC
komedia obyczajowa, Polska 2021 (94 min)
Reżyseria Kinga Dębska
Obsada: Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska
Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią, która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek i Elżbieta. On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi. Ona jest przewodniczącą zakładowej „Solidarności” z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch.

Miejsce

Złocieniec, Łobez

Bilety