21-04-2021 do 28-04-2021 / wydarzenie online

Spotkanie z Izabelą Plucińską w Kinie Zamek

Spotkanie z Izabelą Plucińską w Kinie Zamek

Od 23 do 27 kwietnia na kanale YouTube Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie będzie można bezpłatnie obejrzeć film Izabeli Plucińskiej zatytułowany „Portret Suzanne”. Seans poprzedza specjalny wywiad z reżyserką.

W rozmowie Izabela Plucińska opowiada o pracy nad filmem „Portret Suzanne”, życiu artysty w pandemii i realizacji kolejnych przedsięwzięć, wpływie Rolanda Topora na swoją twórczości, współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie, wsparciu z ZFF Pomerania Film oraz planach na przyszłość. Wywiad przeprowadził Krzysztof Spór, nagranie miało miejsce w Kinie Zamek w Szczecinie.

Izabela Plucińska urodziła się w Koszalinie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (kierunek: wzornictwo) oraz animacji filmowej na Wydziale Operatorskim łódzkiej PWSFTviT, gdzie uzyskała również tytuł doktora w zakresie filmu animowanego. Specjalizuje się w animacji w plastelinie. Jej filmografia obejmuje m.in. takie produkcje jak „Jam Session” (2005) – zdobywcę Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, „Esterhazy” (2009), „Sexy Laundry” (2015). Izabela Plucińska wykłada obecnie w Akademii Sztuki w Szczecinie, równocześnie prowadząc swoją własną firmę produkcyjną ClayTraces. Jej najnowszy film zatytułowany „98 kg” zakwalifikował się do Konkursu Polskiego tegorocznego 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

ROZMOWĘ Z IZABELĄ PLUCIŃSKĄ ZNALEŹĆ MOŻNA NA KANALE YOUTUBE ZAMKU KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE.

 

Miejsce

wydarzenie online

Bilety